گیاهان طبیعی که کلیه هایتان را شستشو می دهند

به گزارش وبلاگ اریکه، شفقنا/ کلیه ها کارهای مهم زیادی انجام می دهند، و اگر آنها را سالم نگه نداریم، در معرض شرایط خطرناکی مانند نارسایی کلیه یا سرطان کلیه قرار می گیریم. اصلی ترین و شناخته شده ترین عملکرد کلیه ها، فیلتر کردن خون و دفع زباله های مایع است. اما آنها خیلی بیشتر از این کار می نمایند.

گیاهان طبیعی که کلیه هایتان را شستشو می دهند

کلیه ها به کنترل فشار خون یاری می نمایند زیرا برای انجام کار خود به فشار مطلوب احتیاج دارند. این بدان معنی است که کلیه ها می توانند فشار خون را در صورت لزوم به وسیله هورمونی به نام رنین که باعث انسداد رگ های خونی می گردد، بالا برده یا کاهش دهند.

5 گیاه خاصی که کلیه ها را دوست دارند شامل موارد زیراست:

1- سیر

سیر دارای خاصیت محافظتی بر کلیه ها و سایر اعضای بدن است. با مصرف منظم سیر، غلظت سرب و کادمیوم در کلیه ها، قلب، کبد، طحال و جریان خون کاهش می یابد. سیر همچنین دارای خاصیت مدر است که به از بین بردن سدیم اضافی از بدن یاری می نماید.

آلیسین، ماده فعال سیر، دارای خواص ضد التهابی، ضد باکتریایی و ضد قارچی است. این بدان معنی است که می تواند به کلیه های در پاکسازی و فیلتر کردن خون مهاجمان مضر یاری شایانی کند.

2- زردچوبه

ماده فعال موجود در زردچوبه ، کورکومین است که به دلیل کاهش اثرات مولکول ها و آنزیم های التهابی که باعث بیماری مزمن کلیه می شوند، شناخته شده است. کورکومین در واقع رشد و گسترش انواع میکروب ها را کاهش می دهد.

زردچوبه حاوی مقداری پتاسیم است که به طور معمول با سدیم کار می نماید تا سطح مایعات بدن را تنظیم کند. بیماری کلیه نگه داشتن تعادل پتاسیم در کلیه را سخت می نماید ، بنابراین اغلب از افراد خواسته می گردد که میزان مصرف آن را محدود نمایند.

3- زنجبیل

کلیه به دلیل جلوگیری از گسترش باکتریها شناخته شده است که می تواند برای کلیه ها و کبد بیش از حد مفید باشد. زنجبیل یک وسیله مؤثر برای حمایت از هضم سالم است و باعث کاهش التهاب و درد در بدن می گردد.

مصرف منظم زنجبیل باعث کاهش بروز عوارض کلیوی در مبتلایان به دیابت می گردد.

4- زغال اخته

زغال اخته حاوی نوعی فیتون غذایی به نام پروانتوسیانیدین نوع A است که باعث می گردد باکتری ها از چسبیدن لایه های دستگاه ادراری و کلیه خود جلوگیری نمایند.

5-ریشه قاصدک

ریشه قاصدک یک ادرارآور است که می تواند به پاکسازی کلیه و کبد یاری کند. از این گیاه برای درمان زردی، آکنه و کم خونی و همچنین اختلالات کلیوی و کبد استفاده شده است.

6-. جعفری

جعفری حاوی ترکیباتی به نام های اپیول و میریستین است که مدرهای طبیعی هستند. همچنین برای یاری به عفونت ادراری و سنگ کلیه می توانید جعفری مصرف کنید.

اما جعفری برای افراد مبتلا به دیابت توصیه نمی گردد زیرا ممکن است قند خون را کاهش دهد.

7- ریشه کرفس

ریشه کرفس هم پتاسیم و هم سدیم دارد، بنابراین به کلیه ها می دهد که برای انجام کار خود احتیاج دارند. همچنین حاوی آب زیادی است و باعث افزایش میزان ادرار می گردد، به بدن شما اجازه می دهد سموم باقی مانده را بیرون بیاورد. تصور می گردد که خوردن ریشه کرفس از عفونت های باکتریایی هر دو کلیه و مجاری ادراری جلوگیری می نماید.

منبع: همگردی

به "گیاهان طبیعی که کلیه هایتان را شستشو می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گیاهان طبیعی که کلیه هایتان را شستشو می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید