کره شمالی: مذاکره با ترامپ فقط به نفع اوست

به گزارش وبلاگ اریکه، خواهر رئیس کره شمالی گفت برادرش سال جاری با رئیس جمهور آمریکا ملاقات نخواهد کرد.

کره شمالی: مذاکره با ترامپ فقط به نفع اوست

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ اریکه، خواهر کیم جونگ اون، رئیس کره شمالی گفته برادرش سال جاری با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا ملاقات نخواهد کرد.

خبرگزاری رسمی کره شمالی به نقل از کیم یو جونگ، خواهر رئیس کره شمالی این خبر را گزارش داده و نوشته در صورتی که چنین ملاقاتی برگزار گردد فقط به نفع ایالات متحده خواهد بود.

پیش از این چو سون هوئی معاون اول وزیر خارجه کره شمالی گفته بود کشورش هیچ برنامه فوری برای از سرگیری مذاکرات هسته ای با آمریکا ندارد مگر این که واشنگتن از سیاست های خصمانه خود در قبال پیونگ یانگ دست بکشد.

اظهارات این مقام ها بعد از آن مطرح می گردد که جان بولتون مشاور امنیت ملی سابق کاخ سفید پنجشنبه گذشته به وبلاگ اریکه در نیویورک گفت که شاید ترامپ پیش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ماه نوامبر ملاقاتی دیگر با کیم جونگ اون داشته باشد.

تنش ها در شبه جزیره کره در هفته های گذشته تشدید شده است. کره شمالی که درباره اقدامات تبلیغاتی کره جنوبی در نواحی مرزی چندین بار هشدار داده بود، به تازگی دفتر ارتباطات میان دو کره را منفجر و تخریب کرد تا پیغام هشداری به سئول ارسال نموده باشد.

بحث مربوط به توافق سرانجام جنگ کره در مذاکرات میان رهبران آمریکا و کره شمالی نیز مطرح شده بود که با شکست روبرو شد.

تشدید تحرکات برای از سرگیری مذاکرات با پیونگ یانگ در حالی انجام می گردد که از زمان روی کار آمدن ترامپ، او دو بار در نشستی رسمی (ابتدا در سنگاپور و بار دوم در ویتنام) با کیم جونگ اون شرکت کرد و دو طرف یک بار هم در منطقه غیرنظامی دو کره ملاقاتی غیر رسمی ترتیب دادند.

ملاقاتهای سران آمریکا و کره شمالی نتوانست به توافق در زمینه خلع سلاح اتمی کره شمالی، سرانجام رسمی جنگ در شبه جزیره کره و توقف تحریم های آمریکا و سازمان ملل علیه کره شمالی کمکی کند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "کره شمالی: مذاکره با ترامپ فقط به نفع اوست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی: مذاکره با ترامپ فقط به نفع اوست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید