کدهای هک شده سایبرپانک و ویچر به فروش رفتند

به گزارش وبلاگ اریکه، اگر اخبار این روزها را دنبال نموده باشید، به احتمال زیاد می دانید که چندی پیش گروهی از هکرها شرکت سی دی پراجکت رد را با حمله سایبری روبرو نموده اند و اطلاعات و کدهای بازی هایی نظیر سایبرپانک 2077 و ویچر 3 را دزدیده اند. اکنون، اتفاق ناخوشایندی که انتظار وقوع آن پیش بینی می شد، اتفاق افتاده است و همه این اطلاعات در بازار زیرزمینی به فروش رفته و همچنین کدهای برخی از آثار منتشر شده است.

کدهای هک شده سایبرپانک و ویچر به فروش رفتند

در سه شنبه گذشته خبری مبنی بر حمله سایبری به شرکت لهستانی خالق بازی های ویچر و سایبرپانک 2077 منتشر شد. خبری که در آن معین شده بود هکرها مبلغ بسیار زیادی را برای منتشر نکردن این اطلاعات از سی دی پراجکت درخواست نموده بودند. با این حال، سی دی پراجکت رد که با دریافت تصمیم عاقلانه تر اعلام نموده بود با هکرها همکاری نخواهد کرد و به آن ها باج نمی دهد اکنون با اقدام جدید هکرها روبرو شده است. ابتدا سورس کدهای بازی گوئنت در اینترنت منتشر شد و پس از آن طبق خبرهای تأییدشده که از سوی گروه امنیت سایبری Kela (سازمان نظارت بر دارک وب) منتشر شد، معین شد که در مزایده ای بزرگی در دارک وب، تمامی این اطلاعات هک شده به فروخته شده است. آن ها در نوشته جدیدی در توییتر اعلام نموده اند:

معین نیست که چه شخصی یا گروهی این داده ها را خریداری نموده و مزایده را برنده شده یا حتی هدف از آن چه بوده است، با این حال طبق گزارش ها در این مزایده کدهای بازی های نظیر Thronebreaker: The Witcher Tales، ویچر 3، نسخه دارای ری تریسینگ بازی ویچر 3، سایبرپانک 2077 ، گوئنت و همچنین بعضی از اسناد و اطلاعات داخلی شرکت سی دی پراجکت رد به فروخته شده است. هرچند قیمت دقیق این مزایده معین نیست اما طبق گفته های Kela که می توان به آن استناد کرد و آن را تأییدشده دانست، قیمت آغازین این مزایده 1 میلیون دلار بوده اما در نهایت این اطلاعات با قیمت 7 میلیون دلار به فروش رفته است.

اگرچه به صورت رسمی نمی دانیم کدام گروه توانسته این حمله سایبری را انجام دهد و اطلاعات استودیو سی دی پراجکت را هک نمایند، اما طبق تحقیق و آنالیز هایی که یکی از گروه های امنیتی به سایت Wired گفته، این باور وجود دارد که این حمله کار گروه HelloKitty بوده است. گروهی که سابقه هک کردن شرکت برزیلی CEMIG را هم داشته است.

در حال حاضر کسی از سی دی پراجکت رد به درخواست سایت The Verge برای ابراز نظر درباره این اخبار، پاسخ مثبت نداده است اما اوایل هفته این شرکت به سایت Vice اعلام نموده بود که در حال تحقیقات جدی و فعال برای وقوع این حادثه است. حمله سایبری به سی دی پراجکت به احتمال زیاد یکی از بدترین اتفاق هایی بود که در ایام سخت می توانست گریبان سی دی پراجکت را بگیرد.

منبع: The Verge

منبع: دیجیکالا مگ

به "کدهای هک شده سایبرپانک و ویچر به فروش رفتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدهای هک شده سایبرپانک و ویچر به فروش رفتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید