کاهش 70 درصدی ذخیره آب سدستارخان اهر

به گزارش وبلاگ اریکه، خبرنگاران/آذربایجان شرقی فرماندار اهر با بیان این که ذخیره آب قابل استفاده در سد ستارخان نسبت به سال گذشته با کاهش 70 درصدی روبرو است، بر لزوم مصرف صحیح و اصولی از این منبع آبی تاکید نمود.

کاهش 70 درصدی ذخیره آب سدستارخان اهر

رسول خدابخش عصر یکشنبه در جمع مسئولان شهرستان اهر، شرایط منابع آب این شهرستان را وخیم برشمرد و اضافه کرد: کاهش 12 درصدی بارش ها باعث کمبود 12 درصدی ورودی آب به سد ستارخان شده است.

به گزارش وبلاگ اریکه، وی با اشاره به مصرف بالای منابع شرب در شهرستان اهر، گفت: متاسفانه مصرف آب شرب در سطح این شهرستان بیش از 2.5 برابر استانداردها بوده و این امر زنگ خطری برای کم آبی در این شهرستان است، به طوری که ذخیره آب در سد ستارخان نهایتا تا آبان ماه کفاف آب شرب این شهرستان را خواهد داشت.

وی، کم آبی را از دغدغه و مسائل جدی پیش رو این شهرستان برشمرد و از ادارات ذیربط و خصوصا اداره امور آب شهرستان خواست با ارائه برنامه ها و مدیریت منابع آب در بخش های شرب، صنعت و کشاورزی نسبت به مصرف صحیح آب اقدام نمایند تا در سال های آینده به بحران کم آبی برخورد نکنیم.

خدابخش در ادامه از شناسایی 100 فقره انشعاب غیرمجاز از شبکه آبرسانی خط انتقال آب سد ستارخان به مزارع اطلاع داد و اضافه کرد: این انشعابات به مصداق شاخص سرقت آب بوده و اقدام به آن غیر قانونی است.

وی هم چنین از ممنوعیت توسعه باغات به علت کمبود آب کشاورزی در این شهرستان اطلاع داد و اولویت اصلی را حفظ اراضی کشاورزی کنونی و انجام طرح تامین آب شرب از سدهای معیشتی، چشمه ها و چاه ها ذکر کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کاهش 70 درصدی ذخیره آب سدستارخان اهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 70 درصدی ذخیره آب سدستارخان اهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید