چگونگی حل مشکل سهام عدالت در کارگزاری بانک ملی ، تا یکشنبه 80 میلیارد تومان واریز می شود

به گزارش وبلاگ اریکه، شب گذشته 31 مرداد ماه در صفحه اینستاگرام خبرنگاران گفتگو زنده ای با موضوع مشکل واریز پول سهام عدالت چیست؟ با حضور سید علی پورقره سید، رئیس هیات مدیره کارگزاری بانک ملی برگزار و به برخی از سوالات مخاطبان که از مشتریان بانک ملی هستند پاسخ داده شد که خلاصه ای آن را در ادامه می خوانید.

چگونگی حل مشکل سهام عدالت در کارگزاری بانک ملی ، تا یکشنبه 80 میلیارد تومان واریز می شود

یکی از مسائلی که موجب گله مندی سهامداران شده این است که چرا پس از گذشت مدت زمان زیادی از ثبت درخواست فروش توسط سهامدار (بین یک تا چند ماه) هنوز پول سهام عدالت به حساب فرد واریز نشده است؟

پورقره سید در این خصوص گفت: این گروه از افراد باید یک بار وارد سامانه PANEL.SAHAMEDALAT.IR شوند اطلاعات خود را در صورت صحیح بودن تایید کنند و مجددا از طریق سامانه معاملات سهام عدالت در کارگزاری بانک ملی وارد شوند تا درخواست فروش آنها برای شرکت واسط تدبیر ارسال و فرایند فروش سهام آغاز شود.

وی اضافه کرد: گروه دیگری از سهامداران سهامشان فروخته شده اما پول به حساب واریز نشده و برگشت خورده است که نیاز است حتما اطلاعات خود را اصلاح کنند، همچنین قرار است که ما برای افراد پیامک ارسال کنیم تا اطلاعات خود را تغییر دهند. همچنین پول برخی از سهامداران به علت مسدودی حساب برگشت خورده است.

به گفته وی از حدود یک میلیون نفری که درخواست فروش خود را به کارگزاری بانک ملی داده اند پول حدود دو هزار نفر به علت نقص اطلاعات یا مسدودی حساب، واریز نشده یا برگشت خورده است. در خصوص افرادی با خطای ناظر روبرو می شوند باید با شماره 1569 تماس بگیرند. گروه دیگری هم مشکل اطلاعات ندارند فقط باید یک بار وارد سامانه sahamedalat.ir شوند و اطلاعات خود را در صورت صحیح بودن تایید کنند که در این صورت اطلاعات برای شرکت واسط به روزرسانی و ارسال می شوند.

پورقره سید همچنین تاکید کرد که کارگزاری بانک ملی در دو مقطع با مشتریان خود تسویه کرده و در حال حاضر هیچ بدهی به سهامداران ندارد، مگر پول سهامدارانی که به علت نقص اطلاعات واریز نشده، به علت مسدودی برگشت خورده و درخواست های فروخته نشده است.

مشکل فروش 30 درصد دوم سهام چیست؟

بخش دیگری از سهامداران با این که 30 درصد اول سهامشان را از طریق بانک ملی فروخته اند اما در فروش 30 درصد دوم با مشکل روبرو اند و سامانه یا برنامه ایوا اجازه ثبت درخواست فروش را به فرد نمی دهد؟

رئیس هیات مدیره کارگزاری بانک ملی درباره این گروه از افراد مطرح کرد: سهامدارانی که در فروش 30 درصد دوم مشکل دارند نباید وارد بخش ورودی جدید شوند بلکه باید فراموشی رمز را بزنند تا رمز برایشان ارسال شود و اطلاعات به روزرسانی می شود؛ اما اگر رمز برایشان ارسال مشکل از کارگزاری نیست و این گروه هم باید یک بار وارد سامانه sahamedalat.ir شوند و اطلاعات خود را در صورت صحیح بودن تایید کنند.

براساس اظهارات پورقره سید پس از این که سهامدار وارد سامانه سهام عدالت شد و صحت اطلاعات خود را تایید کرد پس از 24 ساعت این اطلاعات در به روزرسانی می شود و می توانند وارد سامانه کارگزاری شوند و با زدن رمز فراموشی سبد سهامشان را ببینند یا درخواست فروش سهام را ثبت کنند.

وی در خصوص آخرین شرایط درخواست ها گفت: به جز درخواست های هفته گذشته همه درخواست های فروش اجرا شده است. از هفته گذشته هم به علت منفی بودن بازار هیچ درخواست فروشی از سوی کارگزاری انجام نشده و مقام ناظر نیز اجاره فروش نداده است. فقط یک نوبت فروش در روز 27 مرداد ماه انجام شد که پول آن به مبلغ 80 میلیارد تومان در روزهای شنبه و یکشنبه(اول و دوم شهریور ماه) واریز می شود.

واریزی های خرد برداشته می شود؟

رئیس هیات مدیره کارگزاری بانک ملی توضیح داد: سبد سهام عدالت سهامداران متفاوت است و تعداد سهم برای هر یک از این 36 شرکت برای افراد مختلف یکسان نیست، وقتی هم که سهام را می فروشیم نمی دانیم که هر فرد چه تعداد سهم دارد و 30 درصد به صورت کلی فروخته نمی شود.

الان همه افرادی که درخواست فروش سهامشان را به کارگزاری های بانک ملی ارسال کرده اند می توانند در سبد سهامشان جزئیات فروش و واریز سهام را ببینند و پیامکی برای فرد ارسال نمی شود که 30 درصد اول تسویه شده است. همچنین پول سهام عدالت براساس روز فروش محاسبه و برای سهامدار واریز می شود.

منبع: تجارت نیوز

به "چگونگی حل مشکل سهام عدالت در کارگزاری بانک ملی ، تا یکشنبه 80 میلیارد تومان واریز می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونگی حل مشکل سهام عدالت در کارگزاری بانک ملی ، تا یکشنبه 80 میلیارد تومان واریز می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید