چند هزار نفر برای حذف یارانه شان شکایت کردند؟

به گزارش وبلاگ اریکه، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به آمار شکایت حذف شدگان از دریافت یارانه گفت: وزارت کار در جریان حذف یارانه دهک های پردآمد مصمم است که این کار با کمترین میزان خطایی صورت گیرد.

چند هزار نفر برای حذف یارانه شان شکایت کردند؟

به گزارش گروه رسانه های وبلاگ اریکه، محمد شریعتمداری در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به شروع حذف یارانه دهک های پردرآمد، اظهار کرد: در خصوص حذف یارانه به دنبال اجرای کم خطای این قانون هستیم و اجرای کم خطا محافظه کاری هایی را در اجرا به ما تحمیل می نماید.

حذف یارانه 700 هزار نفر

وی درباره آمار حذف شدگان از دریافت یارانه گفت: در جریان حذف یارانه دهک های پردرآمد، یارانه 166 هزار خانوار حذف شد که حدود 700 هزار نفر از جمعیت کشور را شامل می شوند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به تعداد شکایات رسیده برای حذف یارانه ها، گفت: علیرغم پیش بینی های اجرا شده ما با حدود 10 هزار و 400 شکایت روبرو بودیم که آمادگی داشتند در سامانه دلایل برحق بودنشان را اعلام نمایند.

شریعتمداری وصول شکایات را مثبت ارزیابی کرد و گفت: این کار خوبی است و نشان می دهد که ما کار را کم خطا پیش بردیم و باید همین ظرفیت را ادامه بدهیم.

ثبت بیش از 10 هزار شکایت به سامانه هدفمندی یارانه ها

وی در پاسخ به این پرسش که آیا یارانه حذف شده ای بوده که مجدد برقرار شده باشد؟ گفت: بیش از 10 هزار شکایت به ما رسیده ولی آنالیز همه آنها زمانبر است و ما برای آن مدت زمانی تعیین کردیم؛ چون تحقیقات محلی و آنالیز های میدانی در آن وجود دارد و خود آنها باید به سامانه مراجعه و مجدد اعتراض خود را ثبت نمایند.

به گزارش ایسنا، شناسایی دهک های پردرآمد برای حذف یارانه از شهریورماه شروع شده و وزارت کار به عنوان مجری شناسایی متعهد شده این کار را تا سرانجام سال جاری به اتمام برساند.

به گفته وزیر کار، یارانه خانواده هایی که میزان مصرف شان از حد تعیین بالاتر باشد، قطع می گردد و دولت مصمم است ضریب خطا در انتخاب افرادی که مشمول دریافت یارانه نیستند، به حداقل ممکن کاهش یابد تا فشاری از این محل به طبقات پایین و متوسط وارد نگردد.

پیش تر سخنگوی دولت اعلام نموده بود که حذف یارانه دهک های پردرآمد هر ماه در حال اجرا است ولی دولت برنامه ای برای حذف یارانه طبقات متوسط ندارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "چند هزار نفر برای حذف یارانه شان شکایت کردند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند هزار نفر برای حذف یارانه شان شکایت کردند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید