چطور می توان با کرونای هندی جنگید؟ (نمودار)

به گزارش وبلاگ اریکه، این روزها سروکله کرونای هندی پیداشده است. ویروس شناسان معتقدند کرونای هندی در مسری بودن و شدت بیماری یک سر و گردن از کرونای انگلیسی بالاتر است. شاید دیر یا زود کرونای جهش یافته وارد کشور گردد اما با رعایت 63 درصدی پروتکل های بهداشتی نمی توان جلوی شیوع این ویروس را گرفت. پیغام این نمودار را جدی بگیرید!

چطور می توان با کرونای هندی جنگید؟ (نمودار)

به گزارش وبلاگ اریکه، آنالیز دقیق آماری رعایت پروتکل های بهداشتی از یک سال گذشته تا امروز نشان می دهد هر وقت درصد رعایت پروتکل ها افزایش یافته، آتش شیوع کرونا خاموش شده و آمار مرگ ومیر پایین آمده است و برعکس، هر وقت مردم بی خیال رعایت پروتکل ها شدند، کرونا چموش تر شده و با موج جدید همه را غافلگیر نموده است.

به جدول زیر که نتیجه پایش دقیق وزارت بهداشت و آنالیز میزان رعایت پروتکل ها از یک سال گذشته تا امروز است دقت کنید.

این جدول به خوبی بیانگر ارتباط عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و موج های اول تا چهارم کرونا است.

در فروردین 98 رعایت پروتکل های بهداشتی به بالاترین حد رسید و اگر خاطرتان باشد موج اول کرونا فروکش کرد و مرگ ومیر روزانه هم هرروز کمتر مشد. اما بعد از یک موفقیت مقطعی در مهار کرونا، مردم فکر کردند که کرونا دست ازسرمان برداشته و کم کم رعایت پروتکل ها به 17 درصد در اواخر بهار سال گذشته رسید.

هم زمان با این سهل انگاری موج دوم کرونا با شدت و قوت بیشتری از راه رسید و روزهای سختی را رقم زد. این داستان در موج سوم هم تکرار شد.

مرگ ومیر سه رقمی شد و چه غم ها که با از دست دادن عزیزان بر دل ها ننشست.

بعدازاین شرایط درصد رعایت پروتکل های بهداشتی دوباره افزایش یافت و موج دوم و سوم فروکش کرد و اوضاع آرام شد. این آرامش چند ماهی ادامه داشت، بیمارستان ها خلوت تر و میزان مرگ ومیر کاهش پیدا کرد.

اما ورق رعایت پروتکل ها در اسفند سال گذشته و فروردین 1400 برگشت و از 83 درصد در بهمن به 55 درصد در اسفند رسید، همان زمان بود که شعله های موج چهارم کرونا زبانه کشید و این موج، همچنان می تازد.

با رعایت 63 درصدی پروتکل ها می توان جلوی ویروس هندی ایستاد؟

مقایسه ارتباط موج های اول تا چهارم کرونا و درصد رعایت پروتکل های بهداشتی برای ما با یک هشدار همراه است.

در اواخر بهار سال گذشته، موج دوم وقتی زبانه کشید که درصد رعایت پروتکل ها به 17 درصد یعنی پایین ترین میزان رسیده بود، اما در چند هفته اخیر موج چهارم در شرایطی کشور را قرمز پوش کرد که درصد رعایت پروتکل ها به 55 درصد رسیده بود.

این آمارها نشان می دهد هر چه جهش های ویروس بیشتر می گردد برای مقابله با آن باید پروتکل های بهداشتی با جدیت بیشتری رعایت شوند.

این روزها سروکله کرونای هندی هم پیداشده است. ویروس شناسان معتقدند کرونای هندی در مسری بودن و شدت بیماری چند سر و گردن از کرونای انگلیسی هم بالاتر است.

دیر یا زود کرونای جهش یافته وارد کشور می گردد اما با رعایت 63 درصدی پروتکل های بهداشتی نمی توان جلوی شیوع کرونای هندی را گرفت.

منبع: فارس

منبع: جام جم آنلاین

به "چطور می توان با کرونای هندی جنگید؟ (نمودار)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور می توان با کرونای هندی جنگید؟ (نمودار)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید