پیام تسلیت پوتین به روحانی برای قربانیان حادثه سقوط هواپیما

به گزارش وبلاگ اریکه، رئیس جمهور روسیه با ارسال پیامی مکتوب به رئیس جمهور روحانی برای قربانیان سانحه سقوط بوئینگ 737 هواپیمایی اوکراین که جمع زیادی از آنها ایرانی بودند، تسلیت گفت.

پیام تسلیت پوتین به روحانی برای قربانیان حادثه سقوط هواپیما

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ اریکه، کرملین امروز (چهارشنبه) با صدور بیانیه ای گفت که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه با ارسال پیامی مکتوب به حسن روحانی رئیس جمهور ایران برای قربانیان حادثه امروز (چهارشنبه) سقوط یک فروند هواپیما تسلیت گفت.

بنا به گزارش خبرگزاری روسی اسپوتنیک، طبق بیانیه کرملین، رئیس جمهور روسیه به همتای ایرانی خود، قربانی شدن جمع زیادی از شهروندان ایرانی را در در پی حادثه سقوط بوئینگ 737 هواپیمایی اوکراین که به گفته شورای امنیت و دفاع ملی اوکراین 167 مسافر و 9 خدمه پروازی داشت و تمام سرنشینان آن جان باختند، تسلیت گفت.

با اینحال بنا به گفته جامعه هلال احمر ایران، 179 تن از سرنشینان این هواپیمای مسافربری جان خود را در این سانحه از دست دادند که 32 نفر آنها را اتباع خارجی تشکیل می دادند.

در بیانیه کرملین آمده است: رئیس جمهور ولادیمیر پوتین، پیامی مکتوب برای حسن روحانی رئیس جمهور ایران ارسال کرد که در آن تسلیت عمیق خود را برای مرگ شهروندان ایران و چندین کشور دیگر در نتیجه سقوط هواپیما در نزدیکی تهران ابراز داشت.

پوتین در این پیام مکتوب نوشت: روسیه در غم آنهایی که اعضای خانواده خود و دوستانشان را از دست دادند، شریک است و برایشان ثبات قدم و شجاعت آرزو می کند.

هواپیمای بوئینگ 737 اوکراین که صبح روز چهارشنبه (امروز) تنها دقایقی بعد از پرواز از فرودگاه امام خمینی در تهران سقوط کرد و تمامی 176 نفر مسافر و خدمه پروازی آن در این حادثه جان باختند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "پیام تسلیت پوتین به روحانی برای قربانیان حادثه سقوط هواپیما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیام تسلیت پوتین به روحانی برای قربانیان حادثه سقوط هواپیما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید