پکن: زمان آن فرا رسیده که آمریکا نمایش خود علیه چین را تمام کند خبرنگاران

به گزارش وبلاگ اریکه، سخنگوی وزارت خارجه چین با اشاره به ادعاهای آمریکا درباره اوضاع حقوق بشر در این کشور گفت زمان آن فرا رسیده که آمریکا نمایش خود علیه چین را تمام کند.

پکن: زمان آن فرا رسیده که آمریکا نمایش خود علیه چین را تمام کند خبرنگاران

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ اریکه، هوا چونیینگ سخنگوی وزارت خارجه چین روز جمعه گفت که ادعای آمریکا درباره اوضاع در شین جیانگ چین هیچ چیزی جر طرحی راهبردی از سوی واشنگتن برای بی ثبات کردن چین از داخل نیست.

وی که در کنفرانس خبری وزارت خارجه چین صحبت می کرد، به سخنان لورنس ویلکرسون از مقام های ارشد سابق آمریکا اشاره کرده که درباره طرح واشنگتن برای بی ثبات کردن چین صحبت کرده بود.

چونیینگ در ادامه کنفرانس خبری خود گفت: زمان آن فرا رسیده که آمریکا نمایش خود را تمام کند.

ویلکرسون که از مقام های ارشد سابق ارتش آمریکا به شمار می آید چندی پیش در فیلمی ویدئویی گفته بود که سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا به دنبال بی ثبات کردن چین است و بهترین راه برای رسیدن به این هدف آن است که به صورت داخلی و از طرف اویغورها چین تحت فشار قرار گیرد.

سخنگوی وزارت خارجه چین بار دیگر تاکید کرد که موضوع اویغورها، مسله نژادی، مذهبی یا حقوق بشری نبوده بلکه مبارزه با جدایی طلبی، خشونت و تروریسم است و آمریکا اهمیتی برای موضوع اویغورها قائل نیست بلکه با این دستاویز به دنبال تضعیف امنیت و ثبات چین و آهسته کردن فرایند توسعه و رشد این کشور است.

این مقام چینی اضافه کرد که مسلمانان برای آمریکا اهمیتی ندارند و پس از حوادث 11 سپتامبر 2001 شاهد آن بودیم که آمریکا به چند کشور مسلمان حمله کرد.

هوا چونیینگ در ادامه کنفرانس خبری خود گفت: امروز می خواهم به آمریکا هشدار دهم که چین نه عراق و نه سوریه است و مردم چین عزم و توانایی کافی برای حفاظت از حق حاکمیت و امنیت و دفاع از منافع و عزت خود دارند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "پکن: زمان آن فرا رسیده که آمریکا نمایش خود علیه چین را تمام کند خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پکن: زمان آن فرا رسیده که آمریکا نمایش خود علیه چین را تمام کند خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید