پروازهای هند و پاکستان به ایران و بالعکس ممنوع شد

به گزارش وبلاگ اریکه، محمدحسن ذیبخش گفت: بر اساس تصمیمات وزارت بهداشت در مورد پروتکل های مراقبت بهداشتی مرزی در مسافرت های هوایی و همچنین شناسایی ویروس جهش یافته کرونا در آن کشورها، پروازها به / از دو کشور هند و پاکستان از ساعت 24 امشب ممنوع می گردد.

پروازهای هند و پاکستان به ایران و بالعکس ممنوع شد

وی با تاکید بر اینکه پرواز برنامه ای بین ایران و هند وجود ندارد و در حال حاضر پروازها محدود و به صورت موردی انجام می گردد، اضافه نمود: پذیرش مسافر کانکشن از کشورهای مذکور نیز ممنوع خواهد بود.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه در حال حاضر محدودیت پروازی به 41 کشور وجود دارد، توضیح داد: پرواز از مبدأ و مقصد کشورهایی که در لیست شرایط ویژه قرار دارند ممنوع بوده و کشورهایی که در لیست کشورهای پرخطر قرار دارند ملزم به انجام تست مجدد در ایران هستند.

وی گفت: عدم منع تردد مستلزم ارائه تست PCR منفی با اعتبار 96 ساعته در مبدا و انجام تست مجدد پس از ورود به کشور برای مسافران بالای 8 سال در کشورهای پر خطر است و تردد در سایر کشورها با الزام ارائه تست PCR منفی با اعتبار 96 ساعته در مبدا و انجام مراقبت های سندرومیک پس از ورود به کشور و انجام تست مجدد در صورت احتیاج بلامانع است.

به گفته ذیبخش، ارائه تست PCR فقط در آزمایشگاه های مورد تأیید وزارت امورخارجه ایران در کشورهای مبدأ دارای اعتبار است.

منبع: مهر

منبع: تجارت نیوز

به "پروازهای هند و پاکستان به ایران و بالعکس ممنوع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پروازهای هند و پاکستان به ایران و بالعکس ممنوع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید