خاتمه برداشت چین بهاره برگ سبز چای در گیلان

به گزارش وبلاگ اریکه، رئیس سازمان چای کشور گفت: چایکاران گیلان و مازندران تا به امروز 54 هزار و 241 تن برگ سبز چای برداشت کردند.

خاتمه برداشت چین بهاره برگ سبز چای در گیلان

به گزارش وبلاگ اریکه به نقل از ایرنا، حبیب جهانساز اضافه نمود: برداشت چین بهاره در باغ های چای گیلان و مازندران تقریبا به پایان رسید، از این میزان برداشت برگ سبز چای، 90 درصد مربوط به چایکاران گیلان و 10 درصد مربوط به چایکاران در استان مازندران است.

وی گفت: از این میزان برداشت، 47 هزار و 119 تن برگ سبز چای درجه یک و 7 هزار و 122 تن برگ سبز چای درجه 2 را شامل می شود که از چایکاران استان های گیلان و مازندران خریداری شده است.

رئیس سازمان چای کشور گفت: 160 کارخانه چایسازی طرف قرارداد بابت خرید تضمینی برگ سبز چای در استان های گیلان و مازندران هستند، تا به امروز افزون بر 12 هزار و 204 تن چای خشک در کارخانه های طرف قرارداد تولید شده است.

جهانساز خاطر نشان کرد: 240 میلیارد تومان بابت برگ سبز چای از چایکاران گیلان و مازندران خریداری شده، ضمن اینکه 43 درصد از کل این مطالبات چایکاران پرداخت شد و بقیه نیز به مرور پرداخت می شود.

وی گفت: چین های تابستانه تا 31 مهرماه ادامه دارد و پیش بینی می شود که در مجموع 135 هزار تن برگ سبز چای از استان های گیلان و مازندران برداشت شود.

منبع: همشهری آنلاین

به "خاتمه برداشت چین بهاره برگ سبز چای در گیلان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خاتمه برداشت چین بهاره برگ سبز چای در گیلان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید