شرایط بورس با نوسان جدید فردا شنبه چگونه است؟

به گزارش وبلاگ اریکه، فردا اولین روز اجرایی شدن قانون جدید دامنه نوسان در نمادهای بورسی از منفی 2 تا مثبت 6 درصد است.

شرایط بورس با نوسان جدید فردا شنبه چگونه است؟

علی رغم آنکه دبیرکل کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران، صبح امروز مدعی شد دامنه نوسان متقارن به مدت یک ماه اجرا خواهد شد، اطلاعیه سازمان در روز گذشته از واژه تا اطلاع ثانوی برای این قانون استفاده نموده بود.

از زمانی که زمزمه های قانون جدید در بازار شنیده شد شاهد یک هفته متعادل با گرایشات صعودی بودیم.

علاوه بر تاثیرات مثبتی که از قوانین جدید طی هفته گذشته مشاهده شد، شرایط بازارهای موازی دلار و طلا نیز در هفته گذشته صعودی بود.

به نظر می رسد تکلیف نامشخص مذاکرات بین المللی ایران پس از انتخاب رئیس جمهور آمریکا یکی از اصلی ترین علل صعود دوباره در بازار دلار باشد.

به هر سو افزایش قیمت در بازار دلار می تواند محرک افزایشی دیگری برای بورس باشد.

تعدادی از تحلیل گران و فعالان بازار که موافق تصمیم جدید برای دامنه نوسان هستند معتقدند تغییر دامنه نوسان در شرایط خاص کنونی می تواند بستر مناسبی برای بازاری که از جهت تحلیل خارج شده است، ایجاد کند.

موافقان این تصمیم بر این باورند که در صورت رسیدن به شرایط ثبات مالی، دامنه نوسان دستخوش تغییرات دیگری هم خواهد شد و سرمایه ها با زیان کمتری رو به رو می َوند از طرفی فعالان بازار فرصت بیشتری دارند تا با تامل درباره آینده سرمایه های خود تصمیم گیری نمایند.

در مجموع با توجه به تصمیم جدید، کمرنگ شدن امیدها برای بازگشت سریع به برجام و افزایش قیمت دلار، به نظر می رسد عوامل داخلی دوباره می تواند سیگنال صعود برای بورس را صادر کند.

منبع: بورس فوری

منبع: تجارت نیوز

به "شرایط بورس با نوسان جدید فردا شنبه چگونه است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط بورس با نوسان جدید فردا شنبه چگونه است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید