نه به آن شما بلد نیستید و نه به این من بلد نیستم!

به گزارش وبلاگ اریکه، آقای روحانی، بدعهدی آمریکا و سه کشور اروپایی قابل پیش بینی بود، اما شما نخواستید به نصیحت منتقدان گوش دهید.

نه به آن شما بلد نیستید و نه به این من بلد نیستم!

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ اریکه، روزنامه صبح نو ضمن نقد سخنان هفته گذشته رئیس جمهور در پنجاه و نهمین مجمع عمومی بانک مرکزی نوشت: این حرف ها ناخودآگاه ما را به سال های 92 و حتی 96 در آستانه انتخابات ریاست جمهوری می برد، روز هایی که آقای روحانی برای از میدان به در کردن رقبایش می گفت: آقایان بلد نیستند مذاکره کنند، اصلا زبان دنیا را نمی فهمند، ما در گذشته با سران دنیا مذاکره می کردیم. این ها در حد مدیرکل و... می نشینند و صحبت می کنند. آقای روحانی وقتی منتقدان برجام را کاسبان تحریم خطاب کردید، یادتان هست؟ وقتی در میتینگ های انتخاباتی فریاد می زدید: کاسبان تحریم بدانند که تحریم ها برداشته شده و دیگر باز نمی شود. شما می خواهید با دنیا مذاکره کنید؟ شما بلد هستید که با دنیا مذاکره کنید و آیا اصلا زبان دنیا را می دانید. (27/2/96)

در سال 92 وقتی انتخاب شدید، به مردم وعده دادید اقتصاد را سروسامان می دهید، حتی از بهبود 100 روزه اوضاع سخن گفتید، گفتید در مذاکرات با طرف های خارجی پیروز خواهید شد سایه جنگ را از سر کشور بردارید و همه تحریم ها را لغو خواهید کرد. برای این کار مجوز مذاکره با آمریکا به دولت شما داده شد و آقای ظریف و طرف آمریکایی هر لحظه و هرجا که می خواستید به دیدار یکدیگر می شتافتند.

برجام با وجود تمام تلاش ها و زحمات تیم مذاکره کننده آنی نشد که باید می شد و از تمام خطوط قرمز معین شده عبور شد، اما پذیرفته شد تا بهانه ای برای دولت و شخص شما باقی نماند. با امضای برجام اعلام کردید امروز به ملت شریف ایران اعلام می کنم تمام تحریم ها حتی تحریم های موشکی، تسلیحاتی و اشاعه ای به صورتی که در قطعنامه بوده لغو می شود. تمام تحریم های بانکی، بیمه ای، اقتصادی، حمل و نقل، پتروشیمی، فلزات سنگین و تحریم های اقتصادی به طور کامل لغو خواهد شد و نه تعلیق و حتی تحریم تسلیحاتی نیز کنار گذاشته می شود و برای 5 سال نوعی محدودیت ایجاد شده و سپس لغو می شود، در زمینه تحریم های اشاعه ای نیز کالا های دومنظوره در کمیته ای بررسی می شود. حتی در مناظرات انتخاباتی خطاب به آقای رئیسی گفتید: شما چقدر از مسائل سیاست خارجی و هسته ای اطلاعات دارید که دارید قضاوت می کنید؟ اکنون چگونه است که در سراشیبی پایان عمر دولت تان اعلام می کنید بلد نیستید کشور را در شرایط تحریم اداره کنید. آن روز گفتید: مذاکره می کنیم تا تحریم ها لغو شود. امروز می گویید: اول تحریم ها را بردارید تا مذاکره کنیم. واقعا چه چیز تغییر کرده است و چرا شما نمی توانید و بلد نیستید. امروز می گویید: من بلد نیستم کاری به دنیا نداشته باشم و برای حل مسائل اقتصادی فقط به داخل نگاه کنم. اصلاً مردم به شما رأی دادند که به وعده ها و شعارهایتان برای تعامل با دنیا عمل کنید و بروید کاری کنید که هم سانتریفیوژ ها بچرخند هم چرخ صنعت و کشور.

اما ظاهرا همه چیز باید به ورود فردی غیرقابل پیش بینی (ترامپ) به عرصه دنیای نسبت داده شود (آن گونه که در مجمع 59 بانک مرکزی گفتید). ترامپ غیرقابل پیش بینی، قبول! فرانسه، آلمان و انگلیس هم غیرقابل پیش بینی و هضم بودند؟

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "نه به آن شما بلد نیستید و نه به این من بلد نیستم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نه به آن شما بلد نیستید و نه به این من بلد نیستم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید