نماینده روسیه در شورای امنیت: نه ایران، بلکه کشور دیگری که همه می دانند، عامل بی ثباتی اوضاع در عراق است

به گزارش وبلاگ اریکه، معاون اول نماینده دائم روسیه در شورای امنیت به نماینده آمریکا گوشزد کرد که نه ایران، بلکه کشور دیگری که همه می دانند، عامل بی ثباتی اوضاع در عراق است و واشنگتن فقط از هر فرصتی برای متهم کردن تهران استفاده می کند.

نماینده روسیه در شورای امنیت: نه ایران، بلکه کشور دیگری که همه می دانند، عامل بی ثباتی اوضاع در عراق است

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ اریکه، دیمیتری پولیانسکی معاون اول کننده دائم روسیه در سازمان ملل به طرف آمریکایی یادآوری کرد که بی ثبات سازی اوضاع در عراق، ناشی از اقدامات، نه ایران، بلکه کشور دیگری است.

کیلی کرافت کننده دائم ایالات متحده در سازمان ملل متحد، شب گذشته (روز چهارشنبه) در نشست شورای امنیت گفت که تلاش ها برای شکوفایی عراق باید شامل خلاص شدن از شر تأثیرات منفی ایران، که حامی برجسته تروریسم در جهان است، باشد.

پولیانسکی نیز در سخنرانی خود در این نشست با اشاره به تلاش ناموفق آمریکا برای تحمیل تحریم تسلیحاتی علیه ایران در این ماه، گفت: در اینجا باید یادآور شویم که همتایان آمریکایی ما، بار دیگر سعی در متهم کردن بی پایه و اساس ایران در بی ثبات کردن اوضاع عراق دارند. این احساس ایجاد می شود که آن ها دلایل کافی برای بحث درباره اوضاع منطقه نداشته و صرفاً تلاش می کنند تا از هر فرصتی برای مطرح کردن مسئله تأثیر منفی ایران استفاده کنند.

این دیپلمات بلندپایه روس ادامه داد: این امر بسیار عجیب به نظر می رسد، به ویژه با توجه به اینکه اخیراً ایالات متحده دو ابتکارعمل روسیه برای برگزاری نشست ویژه شورای امنیت سازمان ملل را رد کرده است، که در جریان آن، این امکان فراهم می شد تا اوضاع پیرامون توافق هسته ای با ایران، بطور واقع بینانه مورد بحث و بررسی قرار بگیرد.

پولیانسکی گفت: موضوع هر چه باشد، همه ما به دلایل واقعی ناآرامی های اخیر که عراق را درگیر کرده است، واقف هستیم. من فقط اظهارات دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا را نقل قول می کنم که جنگ عراق را بدترین اشتباه ژئوپلیتیکی نسل حاضر خوانده است.

وی یادآور شد، ایالات متحده حمله تهاجمی خود به عراق را در ماه مارس سال 2003 انجام داد و بهانه آن، احتمال وجود سلاح های کشتار جمعی نزد رژیم صدام حسین بود که متعاقباً این مسئله تأیید نشد، ولی این حمله باعث بی ثباتی اوضاع عراق و ایجاد شرایط برای تقویت گروه های تروریستی، از جمله داعش، در این کشور شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "نماینده روسیه در شورای امنیت: نه ایران، بلکه کشور دیگری که همه می دانند، عامل بی ثباتی اوضاع در عراق است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده روسیه در شورای امنیت: نه ایران، بلکه کشور دیگری که همه می دانند، عامل بی ثباتی اوضاع در عراق است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید