نخست وزیر انگلیس تدابیر قرنطینه ای جدید در نظر می گیرد

به گزارش وبلاگ اریکه، یک رسانه انگلیسی از تصمیم نخست وزیر این کشور برای اعمال تدابیر جدید محدودکننده و قرنطینه ای از روزهای آینده خبر داده است.

نخست وزیر انگلیس تدابیر قرنطینه ای جدید در نظر می گیرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ اریکه، روزنامه تایمز نوشت: بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس در حال آنالیز اعمال تدابیر قرنطینه ای و محدودکننده جدید در این کشور از هفته آینده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی وبلاگ اریکه بخوانید. (کلیک کنید)

بر اساس این گزارش، تصمیم بوریس جانسون برای اعمال تدابیر قرنطینه ای در حالی است که کارشناسان بهداشت و سلامت نسبت به شیوع سریعتر ویروس کرونا فراتر از پیش بینی های اولیه هشدار داده اند.

ویروس کرونا در بیشتر نقاط بریتانیا شیوع پیدا نموده و تلفات رسمی این بیماری مرگبار در این کشور به بیش از 46299 نفر رسیده که بالاترین رقم در اروپا به شمار می رود.

قرار است جانسون روز دوشنبه در یک کنفرانس خبری تدابیر جدید قرنطینه ای را اعلام کند.

روزنامه تایمز اضافه کرد: بر اساس تدابیر جدید، تنها فروشگاه ها و مدارس ضروری و مهم، خانه های سالمندان و دانشگاه ها باز خواهند بود.

البته یک مقام دولتی به این روزنامه گفته است که مذاکره درباره تدابیر جدید هنوز ادامه دارد و هیچ تصمیم نهایی در این خصوص اتخاذ نشده است.

دفتر نخست وزیر انگلیس حاضر به اظهارنظر در این خصوص نشده است. تدابیر جدید قرنطینه ای فشار زیادی را بر وزیر دارایی و بانک مرکزی انگلیس وارد خواهد نمود تا حمایت بیشتری را از اقتصاد این کشور به عمل آورند. انگلیس که ششمین اقتصاد عظیم دنیا را دارد، در فصل بهار با افت 20 درصدی تولیدات مالی روبرو شده است.

بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که تدابیر محدودکننده و قرنطینه ای جدید موجب رکود مالی مجدد در انگلیس در سه ماه پایانی سال جاری خواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "نخست وزیر انگلیس تدابیر قرنطینه ای جدید در نظر می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر انگلیس تدابیر قرنطینه ای جدید در نظر می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید