منع ورود بازیکن خارجی به پرسپولیس عالی است، رسول پناه از برانکو وقت گرفت تا پولش را بدهد

به گزارش وبلاگ اریکه، مرتضی فنونی زاده گفت: اگر به فوتبالیست های ایرانی بها داده گردد خیلی از خارجی ها بهترند، ولی در باشگاه ها افرادی با دلال ها زدوبند دارند تا از کنار بازیکن خارجی سود نمایند.

منع ورود بازیکن خارجی به پرسپولیس عالی است، رسول پناه از برانکو وقت گرفت تا پولش را بدهد

گروه ورزشی وبلاگ اریکه، موضوع ممنوعیت دو باشگاه پرسپولیس و استقلال در بحث خرید بازیکنان خارجی و استخدام مربی غیرایرانی همچنان بحث اصلی پیشکسوتان و مدیران اسبق باشگاه پرسپولیس است.

مرتضی فنونی زاده، پیشکسوت تیم پرسپولیس در گفت و گو با دانشجو، درباره دستورالعمل جدید وزارت ورزش در این باره که تیم های پرسپولیس و استقلال حق خرید بازیکن و مربی خارجی را ندارند کاملاً با این موضوع موافق بود.

متن کامل صحبت های وی در ادامه می آید:

* آقای فنونی زاده! به نظر شما تصمیم وزارت ورزش درباره منع خرید بازیکن و مربی خارجی از سوی پرسپولیس و استقلال اقدام خوبی است؟

- به نظر من کار بسیار خوب و فوق العاده است. متاسفانه در این سال ها دیده ایم که بین این همه بازیکن خارجی که آمده اند نهایتاً یک یا دو نفرشان خوب بودند. مثل همین بشار رسن که البته ما همین حالا امید عالیشاه را در تیم مان داریم که نه تنها فرقی با بشار رسن ندارد بلکه شاید از او بهتر هم باشد.

* بیشتر در این باره شرح می دهید؟

- بله بازیکن ایرانی بار اقتصادی کمتری هم دارد و اگر باشگاه نتوانست به موقع حق و حقوقش را بپردازد می توان با کدخدامنشی دو روز دیرتر با آنها تسویه کرد اما بازیکن خارجی راهش را بلد است و فوری شکایت می نماید تا علاوه بر پول، جریمه هم شامل حال باشگاه بگردد.

* فکر نمی کنید این باعث می گردد تیم های ایرانی در میادین بین المللی تضعیف شوند؟

- بازیکن اگر می آید باید با کیفیت باشد. بازیکنی مثل کی روش استنلی که در سپاهان بازی می نماید جزو معدود بازیکنان خوبی است که در همه این سال ها به ایران آمده یا همین رادوشوویچ خودمان. وگرنه سایر تیم ها بازیکن خارجی تاپی ندارند که ما در داخل مشابه آنها را بین جوانان ایرانی نداشته باشیم.

* اما همیشه باشگاهها سعی می نمایند از همه سهمیه جذب بازیکن خارجی خود استفاده نمایند؟ این چه دلیلی دارد؟

- چون سودش به جیب دلال ها و افرادی می رود که در باشگاه با آنها زد و بند دارند. این کار خیلی خوبی است که جلوی ورود بازیکنان خارجی با کیفیت گرفته گردد. یادتان هست دو بازیکن اوکراینی که برانکو آورد یا جوراندینهو که اصلا نفهمیدیم با وساطت چه کسی آمد. اینها کمِ کم نفری 200 تا 300 هزار دلار یعنی 5 میلیارد تومن برایشان قرارداد بسته می گردد. به خدا با این مبلغ می توان ده تا بازیکن خوب ایرانی را به خدمت گرفت. یادتان باشد همین کشور امارات 15 سال پیش همین شیوه را به کار برد اما خب برای شان توفیقی ایجاد نشد چون آنها استعداد ایرانی را ندارند. همین حالا نیمکت تیم پرسپولیس از بازیکنان درون زمینش بهتر است.

* در بحث مربی هم همین نظر را دارید؟

- بله مگر مربیان جوان خودمان بد کار می نمایند؟ همین یحیی را ببینید در این سال ها هر تیمی رفته آن را متحول نموده. فردا اگر حقوقش یکی دو ماه عقب بیفتد چون ایرانی است صبر می نماید و در نهایت شکایتی به فیفا نمی رسد. کلا من با این طرح موافقم.

* از نحوه مدیریت رسول پناه در باشگاه پرسپولیس رضایت دارید؟

- در این مدت دو بار با او جلسه داشتیم. ظاهراً دو اسپانسر خوب با باشگاه طرف حساب شده اند که یکی پول دارد ولی کار بلد نیست. دیگری پول ندارد اما کاربلد است. او در جلسه با ما پیشکسوتان سوال کرد کدام بهتر است ما هم گفتیم قطعاً اسپانسری که پول دارد بهتر است چون به هر حال در باشگاه افراد کاربلد هستند و می توانند کار را جلو ببرند. در کل فکر می کنم رسول پناه ارتباط خوبی هم با برانکو برقرار نموده و از او وقت گرفته تا پولش را بدهد. خودش هم به ما گفت برنامه هایی دارد تا همه بدهی را تسویه کند.

* می دانید خلیلیان رئیس ستاد کرونا در ورزش گفته برگزاری مسابقات فوتبال مثل انفجار بمب بیولوژیک است؟

- خلیلیان فکر نموده قرار است بازی ها با تماشاچی برگزار گردد. البته شاید بتوان با فاصله و زدن ماسک این کار را هم کرد اما فکر می کنم باید برگزار گردد، بدون تماشاگر و فشرده! تا تکلیف مسابقات هم معلوم گردد. آن وقت هر تیمی لیاقت قهرمانی داشته باشد به این مهم می رسد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "منع ورود بازیکن خارجی به پرسپولیس عالی است، رسول پناه از برانکو وقت گرفت تا پولش را بدهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منع ورود بازیکن خارجی به پرسپولیس عالی است، رسول پناه از برانکو وقت گرفت تا پولش را بدهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید