لغو تورهای تهران گردی به سبب آلودگی هوا

به گزارش وبلاگ اریکه، آلودگی هوای پایتخت و استقبال نشان ندادن مردم به تورهای یک روزه تهران گردی باعث شد تا برنامه برگزاری این تورها تا اطلاع ثانوی لغو گردد.

لغو تورهای تهران گردی به سبب آلودگی هوا

آلودگی هوا که همیشه با شروع سرمای پاییز و در ادمه زمستان، چند سالی است به میهمان ناخوانده هوای کلانشهرها بدل شده، سال جاری هم با شدت هر چه بیشتر باعث تعطیلی مدارس از یک سو و از سوی دیگر به بیمارستان کشاندن شهروندان متعددی برای استفاده از دستگاه اکسیژن شده به ویژه در پایتخت کشورمان شده است.

هر چند این هوای آلوده با خود تعطیلی مدارس را به همراه داشت اما با این وجود خانواده های تهرانی که بخشی از روزهای فراغت خود را به تورهای یک روزه فرهنگی و گردشگری پایتخت کشور اختصاص می دادند نیز به سبب همین هوا ترجیح دادند در منزل بمانند.

این بی میلی خانواده ها برای شرکت در تورهای یک روزه دفاتر مسافرتی و آژانس های ارائه دهنده این خدمات را بر آن داشته تا برای جلوگیری از بار اقتصادی افزون در کنار کسادی و بی رغبتی مخاطبان به این تورها تا اطلاع ثانوی و پایدار شدن هوای سالم در پایتخت برگزاری تورهای یک روزه تهران گردی را تعطیل نمایند.

تعطیلی به خواست آژانس ها بود نه دستور وزارتخانه

دکتر محمدرضا بوستانی، پژوهشگر حوزه میراث فرهنگی و از تورگردانان تخصصی نقاط تاریخی پایتخت روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا با اعلام این خبر گفت: برگزاری تورهای یک روزه تهران گردی تحت برنامه آژانس های ارائه دهنده تورهای تفریحی - زیارتی است و به دلیل اینکه این تشکل ها زیر نظر بخش خصصوصی ارائه می شوند برای برپایی یا لغو چنین تورهایی نیازمند دستور یا آیین نامه از وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیستند.

همچنین به سبب بی میلی عموم مردم برای استفاده از این تورها و جلوگیری از بار اقتصادی برنامه ریزی این تورها بر دوش آژانس ها برای رزرو موزه ها، کاخ موزه ها و اماکن دیدنی تهران که در کنار تورها به مخاطبان ارائه می شد؛ جمیع شرکت ها و آژانس های ارائه دهنده این خدمات تا اطلاع ثانوی و پایدار شدن هوای سالم در پایتخت برگزاری این تورها را لغو کردند.

پیشتر در خبرها اعلام شده بود نشست سه شنبه های تهران گردی ستاد گردشگری شهرداری تهران نیز لغو شده است. این دستور از اول آذرماه توسط مدیر جدید ستاد گردشگری داده شده است. تورهای پیاده گردی این ستاد نیز به دلیل آلودگی هوا تا اطلاع ثانوی چند هفته ای است که برگزار نمی گردد.

منبع: دنیای سفر

به "لغو تورهای تهران گردی به سبب آلودگی هوا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لغو تورهای تهران گردی به سبب آلودگی هوا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید