فراهم شدن شرایط برای شکست ویروس کرونا در بورس

به گزارش وبلاگ اریکه، خبرنگاران: در پروژه تامین اقتصادی جمعی به یاری ظرفیت های بازار سرمایه در فرابورس ایران که از 27 اسفند سال 98 به راه افتاد تا منابع مورد احتیاج جهت پیشگیری، درمان و تحقیق درمورد کروناویروس را جمع آوری کند، تا به امروز مبلغ 170 میلیارد و 341 میلیون و 150 هزار ریال جمع آوری شده است تا 52 میلیارد و 796 میلیون و 540 هزار ریالی که از فروش اوراق کرونا 1 حاصل شده، در اختیار وزارت بهداشت قرار بگیرد و با سود حاصل از فروش اوراق کرونا 2، هرچه زودتر شرایط برای شکست ویروس کرونا هموارتر گردد.

فراهم شدن شرایط برای شکست ویروس کرونا در بورس

به گزارش وبلاگ اریکه به نقل از ایسنا، فرابورس ایران در 26 اسفند سال 1398 خاطرنشان کرد در نظر دارد، منابع مورد احتیاج جهت پیشگیری، درمان و تحقیق در خصوص کروناویروس را جمع آوری کند و در این راستا طی اطلاعیه ای از سهام داران درخواست کرد ضمن اهدای وجوه با خرید گواهی نیکوکاری به وسیله سامانه معاملاتی فرابورس ایران از این طرح ملی حمایت نمایند. متقاضی این طرح وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و عامل آن فرابورس ایران است.

در این راستا دو نماد کرونا1 و کرونا2 بازگشایی شد که در نماد کرونا1 اصل و منافع حاصل از مبالغ تامین شده به متقاضی اهدا و جهت امور مذکور مصرف می گردد. در نماد کرونا2 مبالغ تامین شده توسط امین سرمایه گذاری شده و منافع حاصل از آن به متقاضی اهدا و جهت امور مذکور مصرف می گردد. مدت جمع آوری وجوه از 27 اسفند تا 21 فروردین اعلام شده بود اما قرار است تا آخر فروردین ادامه پیدا کند.

اهالی بازار سرمایه از ابتدای این پویش تا کنون با استقبال پرشور خود و مشارکت 28 هزار و 574 نفری، مبلغ 170 میلیارد و 341 میلیون و 150 هزار ریال جمع آوری نموده اند تا 52 میلیارد و 796 میلیون و 540 هزار ریالی که از فروش اوراق کرونا 1 حاصل شده، تماما در اختیار وزارت بهداشت قرار بگیرد و با سود حاصل از 117 میلیارد و 544 میلیون و 610 هزار ریالی که از فروش اوراق کرونا 2 بدست آمده، هرچه زودتر شرایط برای شکست ویروس کرونا هموارتر گردد.

این کمپین قرار است تا خاتمه فروردین ماه ادامه داشته باشد. به منظور تسهیل امکان حضور حداکثری اهالی بازار سرمایه، حداقل تعداد سهام در این نمادها یک ورقه گواهی نیکوکاری به ارزش اسمی 10 هزار ریال در نظر گرفته شده و سقفی برای حداکثر میزان مشارکت در خرید این اوراق معین نشده است.

منبع: اقتصادنیوز

به "فراهم شدن شرایط برای شکست ویروس کرونا در بورس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراهم شدن شرایط برای شکست ویروس کرونا در بورس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید