عبدالله: هیچکس نباید با افزایش خشونت در صدد کسب امتیازات سیاسی باشد

به گزارش وبلاگ اریکه، رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان با اشاره به تشدید درگیری ها در این کشور گفت که هیچکس نباید با افزایش خشونت برای کسب امتیازات سیاسی تلاش کند.

عبدالله: هیچکس نباید با افزایش خشونت در صدد کسب امتیازات سیاسی باشد

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ اریکه ، عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان در دیدار با عبدالعزیز کاملوف وزیر خارجه ازبکستان گفت که فرصت استثنایی برای دستیابی به صلح فراهم شده است و از طالبان می خواهیم تا با استفاده از این فرصت برای دستیابی به صلح تلاش کند.

وی با اشاره به تشدید سطح درگیری ها در افغانستان نیز گفت: خشونت را محکوم می کنیم و هیچکس نباید با افزایش خشونت درصدد کسب امتیازات سیاسی باشد.

عبدالله افزود: صلح در افغانستان به معنای صلح و ثبات در منطقه و در آسیای مرکزی است. نقش جمهوری ازبکستان به عنوان همسایه افغانستان در تلاش های صلح مهم است؛ صلح در افغانستان می تواند ما را در تأمین امنیت منطقه، مبارزه با تروریسم، افراط گرایی و نیز توسعه اقتصادی کمک کند.

براساس بیانیه منتشرشده توسط شورای عالی مصالحه افغانستان، کاملوف نیز در این دیدار با اعلام حمایت ازبکستان از تلاش های صلح به رهبری و مالکیت افغان ها، صلح و ثبات در افغانستان را به نفع صلح و ثبات و توسعه اقتصادی در منطقه خواند و بر آمادگی تاشکند برای کمک به تلاش های صلح تأکید کرد.

رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان در دیدار با سردار اوکتامویچ امور زاکوف معاون نخست وزیر و وزیر سرمایه گذاری و تجارت خارجی ازبکستان، زمینه های همکاری منطقه ای میان دو کشور را در بخش سرمایه گذاری، مبادلات تجارتی، اتصال منطقه ای و همکاری بخش خصوصی چشم گیر خواند و خواهان توسعه و گسترش این همکاری ها شد.

وزیر سرمایه گذاری و تجارت خارجی ازبکستان نیز در این دیدار گفت که صلح و ثبات در افغانستان کلید توسعه، رشد اقتصادی و افزایش همکاری های منطقه ای است.

وی تأکید کرد که کشورش آماده سرمایه گذاری در افغانستان در بخش های زیربنایی است و از اتصال منطقه ای به صورت همه جانبه حمایت می کند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "عبدالله: هیچکس نباید با افزایش خشونت در صدد کسب امتیازات سیاسی باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عبدالله: هیچکس نباید با افزایش خشونت در صدد کسب امتیازات سیاسی باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید