عامل مرگ مادر باردار همدانی معین شد

به گزارش وبلاگ اریکه، خبرنگاران/همدان 22 مهرماه سال جاری یک خانم 33 ساله برای انجام زایمان طبیعی به بیمارستان خصوصی بوعلی همدان مراجعه می نماید، زایمان به خوبی انجام می گیرد و نوزاد متولد می گردد اما پس از گذشت ساعاتی از زایمان، مادر دچار اختلال انعقادی و پارگی رحم شده و جان خود را از دست می دهد.

عامل مرگ مادر باردار همدانی معین شد

بعد از شکایت اجرا شده و ارجاع پرونده به سازمان پزشکی قانونی استان اعلام علت تامه مرگ به اتمام آنالیز و آزمایشات حاصل از نمونه برداری های انجام شده موکول شد و اکنون بعد از گذشت چند ماه نتیجه نهایی مرگ مادر باردار از طرف این سازمان اعلام شده است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان در گفت وگو با وبلاگ اریکه، با بیان اینکه پس از آنالیز نمونه های مورد آزمایش بیماری خونریزی دهنده که منجر به اختلال انعقادی می گردد، عامل فوت این مادر تعیین شده است، اظهار کرد: هر نوع بیماری که باعث خونریزی در فرد گردد را شوک خون ریزی دهنده یا بیماری خون ریزی دهنده معرفی می نمایند.

دکتر ارتین کمالی با تأکید بر اینکه هنوز قصور پزشکی در این مورد تأیید نشده است، اضافه نمود: اگر هر اتفاقی اشتباهاً به قصور پزشکی ربط پیدا کند، انگیزه جامعه پزشکی کم شده و این موضوع به طور مستقیم بر آینده مردم تأثیر خواهد گذاشت بنابراین نباید هر اتفاق پزشکی را قصور به شمار آورد.

وی با بیان اینکه پس از تعیین شدن علت فوت، نتیجه باید در کمیسیون های مربوطه نظام پزشکی و پزشکی قانونی مورد آنالیز قرار گیرد تا قصور پزشکی تأیید گردد، گفت: بر طبل قصور پزشکی کوبیدن نتایج خوبی به همراه نخواهد داشت و در صورت تأیید قصور پزشکی نیز باید به صورت منطقی با آن برخورد گردد.

کمالی با بیان اینکه گاهی پزشک و گاهی بیمار محق هستند و باید تصور اینکه همواره حق با بیمار است از بین برود، اضافه نمود: آنالیز و جمع بندی نمونه های آسیب شناسی در پزشکی قانونی فرایندی زمانبر است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان با تأکید بر اینکه وظیفه خبرنگار شفاف سازی حرفه ای است، توضیح داد: مردم را نباید علیه جامعه پزشکی تحریک کرد و باید خبرها به صورت درست و دقیق پخش شوند.

کمالی در انتها اعلام نمود: خوشبختانه همدان جزء استان هایی است که بحث نزاع در آن پررنگ نبوده و در سال 97 براساس معاینات نزاع در هر 100 هزار نفر دهمین استان کشور بوده ایم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "عامل مرگ مادر باردار همدانی معین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عامل مرگ مادر باردار همدانی معین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید