شروع درگیری ریه در کرونای هندی کمتر از 24 ساعت است

به گزارش وبلاگ اریکه، رئیس بخش عفونی بیمارستان امام رضا (ع) مشهد گفت: شروع درگیری ریه در کرونای هندی، اکثرا بدون علائم تنفسی و سرفه است و تنها نشانه، بروز علائم عمومی در بیمار است و تنها در هنگام پیشرفته شدن بیماری علائم تنفسی بروز پیدا می کند.

شروع درگیری ریه در کرونای هندی کمتر از 24 ساعت است

به گزارش ایسنا، رزیتا خداشاهی در خصوص کرونای هندی اظهار کرد: انواع جهش یافته ویروس کرونا در تمام جهان در حال گسترش است و تا مادامی که واکسیناسیون تمام افراد جامعه، رعایت فاصله گذاری اجتماعی، استفاده ازماسک و... اجرا نشود، همچنان درگیر انواع ویروس های جهش یافته خواهیم بود.

وی افزود: سوش هندی ترکیبی از چند موتاسیون از ویروس های جهش یافته قبلی است که سرایت آن 50 درصد و مرگ و میر آن 60 درصد بیشتر از ویروس های قبلی است.

خداشاهی ادامه داد: تفاوت عمده کرونای جهش یافته هندی در این است که علائم بیماری بسیار سریع تر به سمت پیشرفت می رود. شروع درگیری ریه در این نوع ویروس، اکثرا بدون علائم تنفسی و سرفه خواهد بود و تنها نشانه، بروز علائم عمومی در بیمار است و تنها در هنگام پیشرفته شدن بیماری علائم تنفسی بروز پیدا می کند.

رئیس بخش عفونی بیمارستان امام رضا (ع) مشهد تاکید کرد: مردم باید به این نکته توجه زیادی داشته باشند که در این نوع ویروس شروع درگیری ریه درکمتر از 24 ساعت از مواجهه و همزمان با علائم اولیه است و سرعت پیشرفت بیماری بسیار زیاد است. افراد در صورت طولانی شدن علائم عمومی سریعا به پزشک مراجعه کنند.

وی خاطر نشان کرد: مردم باید بیش از پیش پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند و از دورهمی ها و مجالس به شدت پرهیز کنند و در صورت لزوم و ضرورت از منزل خارج شوند، تا کمتر درمعرض نوع جهش یافته ویروس و نوع شدید بیماری، قرار گیرند.

منبع: فرارو

به "شروع درگیری ریه در کرونای هندی کمتر از 24 ساعت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع درگیری ریه در کرونای هندی کمتر از 24 ساعت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید