روسیه به پیشنهاد ترامپ درباره نشست گروه7 پاسخ داد

به گزارش وبلاگ اریکه به نقل از رویترز، کرملین اعلام کرده که روسیه نیاز دارد تا جزئیات بیشتری را درباره پیشنهاد دونالد ترامپ برای شرکت در اجلاس گروه هفت بررسی کند.

روسیه به پیشنهاد ترامپ درباره نشست گروه7 پاسخ داد

این موضع گیری را دیمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه اعلام و در عین حال تاکید کرده است که پوتین از مصاحبه در ارتباط با پیشنهاد ترامپ استقبال می کند.

پسکوف افزوده است که مسکو هنوز جزئیاتی از پیشنهاد شرکت در اجلاس گروه هفت را دریافت نکرده و معین نیست که آیا چنین پیشنهادی رسمی است یا خیر؟

به گفته سخنگوی ریاست جمهوری روسیه، این کشور نیاز دارد تا پیش از پاسخ به دعوت در اجلاس گروه هفت، از برنامه کاری و قالب رسمی آینده این نشست اطلاع کسب کند.

روسیه پیشتر تا سال 2014 عضو گروه هشت کشور صنعتی بود اما پس از الحاق کریمه در آن سال از سوی دیگر کشورهای غربی کنار گذاشته شد.

این اظهارات سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه پس از آن اعلام شده که ترامپ گفت که گروه هفت دیگر گروهی منسوخ به شمار می رود. ترامپ گفته بود: احساس می کنم که گروه هفت دیگر قادر نیست تا وقایع جهان را به شکل صحیح نمایندگی کند. خواهان پیوستن روسیه، هندوستان، کره جنوبی و استرالیا به این گروه هستیم.

گروه هفت متشکل از کشورهای کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن، بریتانیا و آمریکا است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "روسیه به پیشنهاد ترامپ درباره نشست گروه7 پاسخ داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه به پیشنهاد ترامپ درباره نشست گروه7 پاسخ داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید