راه اندازی سیستم اعلام صوتی زمان رسیدن اتوبوس به ایستگاه ها در تهران

به گزارش وبلاگ اریکه، مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران از راه اندازی سیستم اعلام صوتی زمان اعلام ورود اتوبوس ها به ایستگاه از امروز اطلاع داد.

راه اندازی سیستم اعلام صوتی زمان رسیدن اتوبوس به ایستگاه ها در تهران

به گزارش وبلاگ اریکه، پیمان سنندجی در این باره گفت: قابلیت اعلام صوتی در اپلیکیشن اتوبوسرانی تهران از تیرماه امسال راه اندازی و به بهره برداری آزمایشی رسید و این سیستم در روز جهانی عصای سفید رونمایی شد.

وی با بیان اینکه شرکت اتوبوسرانی علاوه بر اقداماتی که در حوزه افراد معلول انجام داده، سه اقدام مهم را در راستای مناسب سازی ایستگاه ها به ثمر رسانده است، به راه اندازی 36 عدد تابلوی راهنمای جهت، مخصوص نابینایان در خطوط تندروی اتوبوس رانی اشاره نمود و گفت: 190 راهنمای بریل روی دستگاه های کارت خوان در خطوط تندرو 4 و 7 راه اندازی شده است.

به گفته مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران، اعلام هوشمند نام ایستگاه ها در داخل 1200 دستگاه اتوبوس دوکابین اجرا شده است.

سنندجی اضافه نمود: پس از رایزنی با کارشناسان نرم افزارهای مرتبط با افراد نابینا و کم بینا و نرم افزار حمل و نقل عمومی تهران منطبق با استانداردها و رهنمون های بین المللی برای این گروه از شهروندان متناسب سازی شده است. شهروندان و نابینایان با ورود به نرم افزار حمل و نقل عمومی تهران، می توانند از اطلاعات خط و زمان ورود اتوبوس آن خط به ایستگاه آگاه شوند.

وی با بیان اینکه برای نابینایان امکان شنیداری اطلاعات فراهم شده است، توضیح داد: زمان بندی تقریبی ورود اتوبوس به ایستگاه مورد نظر براساس تاریخچه یک هفته گذشته نشان و اعلام می گردد. این زمان تقریبی با خطای تا 4 دقیقه است اما عدم اعزام اتوبوس یا شرایط ترافیکی غیرعادی می تواند آن را تحت تأثیر قرار دهد. برای اطلاع از زمان واقعی رسیدن اتوبوس از اطلاعات کارت ارائه شده در نرم افزار باید استفاده گردد که براساس شرایط واقعی و لحظه ای فراوری می گردد.

براساس گزارش روابط عمومی شرکت واحد اتوبوسرانی تهران، سنندجی اظهار کرد: مسافران می توانند از بخش پیام ها اقدام به ارسال مسائل مختلف اعم از اشکالات نرم افزار، اشکالات خطوط و ایستگاه ها و یا شکایت نمایند و پاسخ مراجع مربوطه را در این بخش مشاهده نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "راه اندازی سیستم اعلام صوتی زمان رسیدن اتوبوس به ایستگاه ها در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی سیستم اعلام صوتی زمان رسیدن اتوبوس به ایستگاه ها در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید