درمان سریع انواع واریس بدون احتیاج به عمل جراحی

متخصص کلینیک واریس جهاد دانشگاهی گفت: تفکری سنتی از قدیم در جامعه ما وجود دارد که می گوید بیماری واریس درمان قطعی ندارد اما این تصور اشتباه است.

درمان سریع انواع واریس بدون احتیاج به عمل جراحی

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از روابط عمومی جهاددانشگاهی، محمد نظری در آستانه پنجمین سال فعالیت کلینیک فوق تخصصی واریس جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران گفت: درمان واریس به صورت سنتی در ایران با عمل جراحی صورت می گرفت که لازمه آن برش های جراحی و خارج نمودن رگ های آسیب دیده است که منجر به روند طولانی مرحله نقاهت بیماران می گردد.

وی اضافه کرد: مسائل ناشی از عمل های جراحی که مستلزم بستری شدن بیمار است باعث شد تا پژوهشگران جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران تحقیقات خود را به سمت خدمات کم تهاجمی برای درمان واریس های پیش رفته معطوف سازند تا بیماران دچار عوارض بیهوشی جراحی های سنتی و همچنین آنتی بیوتیک درمانی، نشوند.

نظری ادامه داد: یک تفکر سنتی در جامعه ما از قدیم وجود داشته که بیماری واریس درمان قطعی ندارد که اشتباه است و امروزه در کلینیک فوق تخصصی جهاد دانشگاهی انواع واریس ها بدون احتیاج به عمل جراحی در کوتاه ترین زمان ممکن درمان می گردد.

این فوق تخصص رادیولوژی مداخله ای و عروقی تاکید نمود: واریس های مویرگی که بعضا با ایجاد علائم و ناراحتی برای بیمار هم همراه است و اصطلاحا به آن تلانژکتازی گفته می گردد در مراکز تخصصی واریس در کشورهای پیشرفته جهان به وسیله تزریق دارو به رگ مدنظر صورت می گیرد و با جذب دارو در عروق واریس رفع می گردد که در کلینیک واریس جهاد علوم پزشکی تهران همکاران ما از چنین روشی برای درمان بیماران، استفاده می نمایند.

نظری ادامه داد: نوع دیگری از واریس که پیشرفته تر هم هست بدلیل اختلال در دریچه های لانه کبوتری سیاهرگ ها است که پزشکان ما برای درمان آن از روشهای کم تهاجمی از قبیل لیزر و رادیو فرکانس استفاده نموده و تنها با ایجاد یک برش به اندازه دومیلمتر در محل واریس، رگ را با بی حسی موضعی سوزانده و عامل بیماری را رفع می نمایند بدون این که فرد بیمار احتیاج به استراحت در منزل داشته باشد و یا دردهای پس از جراحی را تحمل کند. در واقع فرد پس از درمان به وسیله رادیو فرکانس با استراحتی چند ساعته می تواند به انجام فعالیت های روزمره خود مشغول گردد.

وی اضافه کرد: از مزایای کلینیک واریس جهاددانشگاهی میتوان به استفاده از تجهیزات پیشرفته و بروز جهان و پزشکان مجرب اشاره نمود. مدیر کلینیک واریس فوق تخصصی جهاددانشگاهی تهران توضیح داد: در حال حاضر در جهت تاسیس پژوهشکده بیماری های وریدی و واریس قرار داریم تا پژوهشگران جهاد علوم پزشکی با توجه به روش های روز جهانی اقدام به جمع آوری و نوشتن مقاله های پیشرو در درمان بیماری واریس در نشریات معتبر جهان نمایند..

نظری ادامه داد: کنگره های کشوری درمانی واریس نیز هرساله به همراه کلینیک زخم جهاد دانشگاهی برگزار می گردد و با مشارکت پزشکان از سراسر کشور پیشرفته ترین درمان های واریس را به اشتراک می گذاریم.

منبع: خبرگزاری فارس

به "درمان سریع انواع واریس بدون احتیاج به عمل جراحی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درمان سریع انواع واریس بدون احتیاج به عمل جراحی"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید