دارو های درمان کرونا در داروخانه ها فروخته نمی شوند

به گزارش وبلاگ اریکه، نایب رئیس انجمن داروسازان ایران گفت: فقط مکمل های دارویی که برای درمان کرونا موثر هستند، در داروخانه به فروش می رسند.

دارو های درمان کرونا در داروخانه ها فروخته نمی شوند

به گزارش وبلاگ اریکه، علی فاطمی، نایب رئیس انجمن داروسازان ایران در تبادل نظر با وبلاگ اریکه درباره مکمل های دارویی اظهار کرد: دارو های موثر برای درمان کرونا در داروخانه ها فروخته نمی شوند، تنها مکمل های دارویی که برای درمان این بیماری یاری نماینده هستند، در داروخانه به فروش می رسند.

او اضافه کرد: اهمیت کلسیم برای سلامتی، به ویژه سلامت دندان و استخوان ها بر کسی پوشیده نیست. اگرچه رژیم غذایی مناسب (غنی از لبنیات) بهترین راه برای به دست آوردن کلسیم مورد احتیاج بدن است، اما در صورت ناکافی بودن کلسیم در رژیم غذایی، مصرف مکمل های کلسیم می تواند گزینه مناسبی باشد.

فاطمی ادامه داد: برخی افراد به دلیل ابتلا به بیماری زمینه ای خاص، ممکن است ناچار باشند تا مقدار دقیقی از کلسیم را دریافت نمایند، این کار تنها با مصرف لبنیات یا غذا های حاوی کلسیم امکان پذیر نیست و حتما باید مکمل های حاوی مقدار مشخصی از کلسیم را به شکل قرص یا کپسول مصرف نمایند.

او اعلام کرد: افرادی که رژیم های غذایی خاصی را دنبال می نمایند یا به دلیل عدم تحمل لاکتوز فرآورده های لبنی خود را محدود نموده و یا برعکس مقادیر زیادی از پروتئین یا سدیم مصرفی خود را بالا برده اند باید حتما از مکمل های دارویی حاوی کلسیم استفاده نمایند. البته در این بین افرادی که به پوکی استخوان مبتلا هستند یا درمان طولانی مدت با کورتیکواستروئید ها (کورتون ها) دارند این افراد هم باید از مکمل های دارویی حاوی کلسیم استفاده نمایند.

فاطمی گفت: مصرف مکمل های دارویی حاوی کلسیم برای مبتلایان به بیماری های روده ای خاص که توانایی جذب کلسیم آن ها کاهش پیدا می نماید مانند بیماری التهابی روده یا سلیاک مناسب است. البته قبل از اینکه برای مصرف مکمل های حاوی کلسیم تصمیم گیری کنیم، باید با مشورت پزشک نموده و از احتیاج واقعی بدنمان به این ماده معدنی مهم مطمئن شویم.

منبع: جام جم آنلاین

به "دارو های درمان کرونا در داروخانه ها فروخته نمی شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دارو های درمان کرونا در داروخانه ها فروخته نمی شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید