خبرنگاران 538 واحد صنفی، اداری و مطب در سنندج نظارت و بازرسی شد

به گزارش وبلاگ اریکه، سنندج - خبرنگاران - رییس مرکز بهداشت سنندج گفت: تیم های نظارتی و ضربتی بهداشت محیط این مرکز در چهار روز گذشته 15 گشت مشترک از 105 واحد صنفی و هشت اداره داشتند و در قالب بازدیدهای محیطی، بازرسان بهداشت محیط بر 425 واحد صنفی مختلف و مطب پزشک نظارت کردند.

خبرنگاران 538 واحد صنفی، اداری و مطب در سنندج نظارت و بازرسی شد

دکتر جهانبخش یوسفی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ اریکه گفت: در همین زمینه 22 اخطاریه بهداشتی برای مراکز خاطی به علت رعایت نکردن کامل شیوه نامه های بهداشتی صادر و 6 واحد متخلف به دلیل بی توجهی به اجرای مقررات محدودیت های اعمال شده پلمب شدند.

وی با اشاره به 123 مورد بازرسی از مراکز ارایه غذای آماده و رستوران ها، اضافه نمود: 100 کیلو گرم مواد غذایی غیر قابل مصرف و تعدادی ظروف یکبار مصرف فاقد مشخصات در این مدت کشف و ضبط شد.

رییس مرکز بهداشت سنندج به تشدید اقدامات نظارتی فعالیت ادارات و اصناف در گروه های چهارگانه بر اساس مصوبات ستاد مقابله با کرونا اشاره نمود و گفت: در مدت زمان یاد شده فعالیت های اصناف مورد آنالیز دقیق قرار گرفته و به جز گروه شغلی شماره یک فعالیت سایر گروه ها مغایر با مصوبات ستاد مقابله با کرونا بود که با متخلفان برخورد شد.

وی اضافه نمود :با حضور بازرسان این مرکز در مطب پزشکان، نسبت به رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی و حضور حداقلی بیماران در مطب تذاکراتی ارایه شد.

یوسفی یادآور شد: بازدید بازرسان بهداشت محیط این مرکز از مساجد به منظور برگزار نشدن نمازهای جماعت و یومیه با توجه به شرایط قرمز شهرستان و مصوبات ستاد مقابله با کرونا شهرستان بصورت مستمر ادامه دارد.

رییس مرکز بهداشت سنندج با اشاره به افزایش میزان مبتلایان به بیماری کرونا از ابتدای سال و همچنین حضور تعداد بیشتری از مردم در مراکز تست کرونا گفت: در چهار روز گذشته 658 از شهروندان سنندجی در مراکز یادشده از نظر ابتلا به این بیماری مورد آزمایش قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه در هفته گذشته سه هزار و 307 نفر از مردم سنندج مورد غربالگری کرونا قرار گرفتند اضافه نمود: در زمینه نظارت بر اقدامات بهبود آب شرب بویژه در سنندج، 40 مورد نمونه برداری آب شرب شهری و روستایی و 192 مورد کلر سنجی از فعالیت های بازرسان این مرکز در چهار روز اخیر بوده است.

در 24 ساعت منتهی به ظهر روز شنبه 28 فروردین 362 بیمار جدید مبتلا به کرونا در کردستان شناسایی و سه بیمار هم جان خود را از دست دادند؛ در حال حاضر 594 بیمار در مراکز درمانی استان بستری هستند که سنندج با 300 نفر بیشترین آمار را دارد و 79 بیمار بدحال در بخش آی سی یو تحت مراقبت های ویژه قرار دارند.

کرونا از اسفند سال 1398 تا به امروز یک هزار و 167 قربانی داشته است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 538 واحد صنفی، اداری و مطب در سنندج نظارت و بازرسی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 538 واحد صنفی، اداری و مطب در سنندج نظارت و بازرسی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید