خبرنگاران 3 هزار لیتر ژل و مواد ضدعفونی کننده در رازوجرگلان توزیع شد

به گزارش وبلاگ اریکه، بجنورد- خبرنگاران- رییس اداره صنعت، معدن و تجارت رازوجرگلان خراسان شمالی گفت: سه هزار لیتر ژل و مواد ضدعفونی کننده در ظروف 120 تا 250 میلی لیتری در داروخانه ها و واحدهای صنفی شهرستان توزیع شد.

خبرنگاران 3 هزار لیتر ژل و مواد ضدعفونی کننده در رازوجرگلان توزیع شد

ناصر قدیمی، چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ اریکه گفت: این میزان شوینده از امروز برای ارائه به شهروندان، در اختیار واحدهای صنفی بویژه داروخانه ها و فروشندگان تجهیزات پزشکی و بهداشتی رازوجرگلان نهاده شد.

وی با بیان اینکه واحدهای توزیع اقلام بهداشتی برای جلوگیری از تراکم جمعیت، گسترده است، اعلام کرد: با ایجاد شبکه های گسترده توزیع مواد ضدعفونی کننده در داروخانه ها و واحدهای صنفی، کوشش شده از ازدحام مردم برای تهیه این اقلام کاسته گردد که توزیع آن به صورت تدریجی در این شهرستان ادامه خواهد داشت.

قدیمی با اشاره به اینکه روزانه بیش از 6 هزار ماسک در رازوجرگلان فراوری می گردد، اضافه نمود: هم اکنون در 6 واحد فراوریی در مناطق راز، غلامان، توتلی و راستقان ماسک فراوری می گردد و شهرستان به هیچ عنوان با کمبود ماسک روبرو نیست و این کالای بهداشتی در تمامی مراکز بهداشتی و درمانی، داروخانه ها و صنوف مرتبط شهرستان با نظارت اداره صنعت، معدن و تجارت، به صورت انبوه توزیع شده است.

خراسان شمالی دارای 301 کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکمنستان است که بیشتر این مساحت در شهرستان راز و جرگلان واقع است.

این شهرستان سه بخش و 6 دهستان دارد و 95 درصد جمعیت این منطقه روستایی هستند.

راز، مرکز شهرستان مرزی راز و جرگلان در 120 کیلومتری مرکز خراسان شمالی قرار گرفته است و بیشترین تمرکز جمعیتی قوم ترکمن این استان در راز و جرگلان است.

نخستین مورد از ابتلای به کرونا در خراسان شمالی 12 اسفندماه در بجنورد مشاهده شد که تا امروز شمار مبتلایان به کووید 19 به 232 نفر و شمار فوتی ها نیز به 24 نفر رسیده است.

شهرستان راز و جرگلان با 4 بیمار، کمترین مبتلایان استان به کرونا را دارد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 3 هزار لیتر ژل و مواد ضدعفونی کننده در رازوجرگلان توزیع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 3 هزار لیتر ژل و مواد ضدعفونی کننده در رازوجرگلان توزیع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید