خبرنگاران پروژه احداث راه آهن بیرجند - یونسی 16 درصد پیشرفت دارد

به گزارش وبلاگ اریکه، بیرجند - خبرنگاران - مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: پروژه احداث راه آهن بیرجند - یونسی در قطعه 16 با پیشرفت فیزیکی 16 درصد در دست اجرا است.

خبرنگاران پروژه احداث راه آهن بیرجند - یونسی 16 درصد پیشرفت دارد

وحید داعی روز یکشنبه در بازدید از قطعه 16 پروژه راه آهن بیرجند - یونسی اضافه نمود: این جهت مورد پیمان شرکت ویسا است که طول آن 32 کیلومتر بوده و اجرای پروژه با پیشرفت فیزیکی 16 درصد ادامه دارد.

وی اعلام کرد: طول این پروژه از بیرجند تا ایستگاه یونسی 270 کیلومتر است که در حال حاضر 32 کیلومتر در حوزه استان خراسان جنوبی و 58 کیلومتر از مبدا ایستگاه یونسی به سمت بیرجند در مجموع حدود 90 کیلومتر در دست اجرا است.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی امروز به منظور آنالیز عملیات اجرایی و آخرین شرایط پیشرفت فیزیکی و شتاب دهی بیشتر از قطعه 16 پروژه راه آهن بیرجند - یونسی بازدید کرد.

عملیات اجرایی قطعه 16 راه آهن بیرجند - یونسی به طول 32 کیلومتر در جهت کریدور ریلی شرق کشور 15 مهر سال گذشته در سفر معاون اول رییس جمهوری به خراسان جنوبی شروع و انتظار دیرینه مردم این استان محقق شد.

در حال حاضر 60 تا 70 دستگاه ماشین آلات سنگین و 150 تا 200 نفر نیرو در کارگاه پروژه در 2 شیفت کاری شاغل هستند و با هدف افزایش سرعت این ابر پروژه و اتصال بیرجند به ایستگاه یونسی هیات وزیران سال گذشته 2 مصوبه داشت که یک مصوبه صدور قرارداد مشارکت از محدوده بیرجند تا یونسی به مبلغ چهار هزار میلیارد تومان است.

براساس این مصوبه اولین بار مدل اقتصادی مشارکتی 10-20-70 مصوب شد که 10 درصد آورده دولت، 20 درصد آورده بخش خصوصی و 70 درصد تسهیلات از صندوق توسعه ملی در اختیار کنسرسیوم قرار گیرد.

اولین گام بعد از این مصوبه تشکیل کنسرسیوم ریلی متشکل از 6 شرکت راهسازی عظیم بود و بعد از تشکیل این شخصیت حقوقی، در گام بعدی دوم مهر ماه سال جاری هیات امنای صندوق توسعه ملی تشکیل و اولین بار با پرداخت تسهیلات ریالی به پروژه ریلی خراسان جنوبی موافقت شد تا در حد 2 هزار و 800 میلیارد تومان منابع در اختیار پروژه قرار گیرد که بتوان به عنوان تسهیلات از آن استفاده کرد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران پروژه احداث راه آهن بیرجند - یونسی 16 درصد پیشرفت دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پروژه احداث راه آهن بیرجند - یونسی 16 درصد پیشرفت دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید