خبرنگاران شرایط آلودگی هوا در ایرانشهر به حالت خطرناک رسید

به گزارش وبلاگ اریکه، زاهدان- خبرنگاران- بر اساس اعلام سازمان محیط زیست هم اینک شاخص کیفیت هوای ایرانشهر به رنگ قرمز تیره و حالت خطرناک درآمد و برای تمام گروه های سنی ناسالم شد و مردم نباید هیچ فعالیتی خارج از منزل داشته باشند.

خبرنگاران شرایط آلودگی هوا در ایرانشهر به حالت خطرناک رسید

به گزارش وبلاگ اریکه، سامانه پایش کیفی هوای سازمان محیط زیست گفت که ساعت 10:00 امروز جمعه میزان آلاینده 10 میکرون ذرات معلق در هوای زابل حداقل به 500 واحد معادل 3.2 برابر حد مجاز رسید و شرایط کیفی هوا را برای تمام گروه های سنی خطرناک کرد.

در شرایط خطرناک، شاخص کیفیت هوا با رنگ قرمز تیره نمایش داده می شود و همه افراد جامعه باید از فعالیت های خارج از منزل خودداری کنند.

بر اساس استانداردهای اعلامی سامانه پایش کیفی هوای کشور، شاخص کیفیت هوا به 6 دسته تقسیم بندی می شود که از نظر بهداشتی 2 دسته آن پاک و سالم و چهار دسته دیگر نشان دهنده درجات مختلف هوای ناسالم برای گروه های حساس، ناسالم، بسیار ناسالم و خطرناک است.

علاوه بر این در زابل نیز شرایط کیفی هوا با شاخص 244 واحد برای تمامی گروه های سنی بسیار ناسالم اعلام شده است و بر اساس اعلام سازمان محیط زیست در شرایط بسیار ناسالم افراد باید از فعالیت های طولانی یا سنگین خارج از منزل خودداری کنند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران شرایط آلودگی هوا در ایرانشهر به حالت خطرناک رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شرایط آلودگی هوا در ایرانشهر به حالت خطرناک رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید