خبرنگاران ترامپ در پی فروش یا معاوضه پورتوریکو بود

به گزارش وبلاگ اریکه، تهران- خبرنگاران- یک مقام سابق ارشد در دولت دونالد ترامپ گفت که رئیس جمهوری آمریکا در پی فروش پورتوریکو یا معاوضه آن با گرینلند بود.

خبرنگاران ترامپ در پی فروش یا معاوضه پورتوریکو بود

به گزارش وبلاگ اریکه، میلز تیلور رئیس سابق ستاد کارکنان وزارت امنیت داخلی آمریکا چهارشنبه در مصاحبه ای با شبکه ام اس ان بی سی اضافه نمود: ترامپ پس از وقوع 2 توفان سهمگین سال 2017 در جزیره پورتوریکو در دریای کارائیب این پیشنهاد را مطرح نموده بود.

تیلور گفت: ترامپ می گفت که پورتوریکو کثیف و فقیر است. بنابراین، او در حالی که خواستار خرید گریلند از دانمارک بود بلکه می خواست بداند آیا می توانیم پورتوریکو را بفروشیم یا آن را با گریلند معاوضه کنیم.

این مقام آمریکایی که در سال 2019 وزارت امنیت داخلی را ترک کرد، اضافه نمود: اینکه رئیس جمهوری آمریکا بخواهد یک منطقه آمریکایی را از مردم این کشور بگیرد و آن را با یک کشور خارجی معاوضه کند، فراتر از آزار دهنده است.

تیلور گفت: رئیس جمهوری در پشت صحنه خصومت عمیقش را نسبت به مردم پورتوریکو بیان می کرد.

پورتوریکو حدود سه میلیون نفر جمعیت دارد که اغلب آنان در سرزمین اصلی آمریکا بویژه در ایالت های فلوریدا و نیویورک زندگی می نماید.

مته فردریکسن نخست وزیر دانمارک درخواست ترامپ برای خرید گریلند را رد و آن را بی فایده توصیف نموده بود.

به دنبال اظهارات فردریکسن، ترامپ در سال 2019 برنامه سفر به دانمارک را لغو کرد.

تیلور هفته جاری از ریاست جمهوری جو بایدن رقیب ترامپ حمایت کرد. ترامپ روز سه شنبه در پیامی توئیتری، تیلور را یک کارمند سابق ناراضی خواند.

پورتوریکو که مستعمره سابق اسپانیا است، اواخر سده نوزدهم میلادی تحت استعمار آمریکا درآمد. این جزیره سال 1952 از خودمختاری سیاسی گسترده ای برخوردار شد.

ساکنان پورتوریکو به عنوان شهروندان آمریکایی از امکان ورود آزادانه به خاک آمریکا برخوردارند اما از حق شرکت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا یا انتخاب سناتور در سنای فدرال بی بهره اند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران ترامپ در پی فروش یا معاوضه پورتوریکو بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ترامپ در پی فروش یا معاوضه پورتوریکو بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید