خبرنگاران اقدامات آموزش عالی و تحقیقاتی کشور در مقابله با ویروس کرونا

به گزارش وبلاگ اریکه، تهران-خبرنگاران- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، اقدامات دانشگاه ها و مراکز پژوهشی همچنین تحقیقاتی کشور را در زمینه مقابله با ویروس کرونا تشریح کرد.

خبرنگاران اقدامات آموزش عالی و تحقیقاتی کشور در مقابله با ویروس کرونا

به گزارش شامگاه سه شنبه وزارت علوم، نخستین نشست ویدئو کنفرانس (وبینار) وزیران آموزش و علوم عضو کمیته ویژه کووید19 سازمان یونسکو با همکاری سازمان بهداشت جهانی برگزار شد.

در این ویدیو کنفرانس همزمان، منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با قدردانی از سازمان یونسکو و همکاری سازمان بهداشت جهانی، تولید ملزومات بهداشتی از جمله ماسک و محصولات ضدعفونی کننده توسط برخی از پارک های علم و فناوری، تعطیلی دانشگاه ها، مراکز آموزشی و تحقیقاتی کشور از بدو شیوع ویروس در کشور، جایگزینی شیوه های نوین آموزش های مجازی و راه دور برای دانش آموزان و دانشجویان، ایجاد یک مدل و شبکه آموزشی سه وجهی بین فراگیران، مدرسان، خانواده ها، ماموریت موسسات تحقیقاتی کشور به ویژه پژوهشگاه های ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری در تمرکز بیشتر تحقیقاتی بر روی کووید 19 را برخی از اقدامات به عمل آمده در راستای مدیریت و کنترل شیوع ویروس کرونا برشمرد.

وی شیوع ویروس کرونا را یک بحران جهانی دانست و گفت: تاثیرات منفی آموزش اجتماعی و اقتصادی آن دامن گیر بسکمک از کشورهای جهان خواهد بود.

وزیر علوم اضافه نمود: بحران های بین المللی نیازمند اتخاذ راهکارها، اشتراک و شبکه سازی تصمیم ها، تجارب و اقدامات بین المللی از سوی کشورهای مختلف جهان است.

غلامی با اشاره به اهمیت به کارگیری روش های جایگزین آموزشی از جمله آموزش مجازی و از راه دور، شعار اصلی نظام آموزش ایران را در شرایط بحرانی فعلی آموزش ایمن، همراه با امید آفرینی و ارائه کمک بدون ایجاد ترس مطرح کرد.

وی شرایط شیوع و کنترل ویروس کرونا، امکانات درمانی، بهداشتی و رایگان ایران را مناسب دانست و آمارهای موجود مبتلایان و بهبود یافتگان را نشانگر توان بالای سیستم درمان و بهداشت کشور در مدیریت و کنترل چالش ویروس کرونا بیان نمود.

وزیر علوم به عنوان عضو کمیته ویژه یونسکو با موضوع کووید-19 با اشاره به ظرفیت ها و توانمندی های مناسب علمی و تحقیقاتی کشور، آمادگی ایران را برای اشتراک تجارب و یافته های علمی و تحقیقاتی با سایر کشورهای جهان بیان نمود.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران اقدامات آموزش عالی و تحقیقاتی کشور در مقابله با ویروس کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اقدامات آموزش عالی و تحقیقاتی کشور در مقابله با ویروس کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید