تولید 120 میلیون لیتر سوخت استاندارد در کشور

به گزارش وبلاگ اریکه، رییس سازمان محیط زیست: اکنون بیش از 120 میلیون لیتر سوخت استاندارد تولید می شود و اگر شرایط سوخت ما امروز مثل 4 سال پیش بود، شهر ها قابل سکونت نمی بود.

تولید 120 میلیون لیتر سوخت استاندارد در کشور

به گزارش وبلاگ اریکه به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، عیسی کلانتری صبح امروز در نشست خبری هفته محیط زیست گفت: معضل آلودگی هوا قابل حل است و نمی توانیم بدون پرداخت هزینه مساله را حل کنیم، مشکل آلودگی هوا قبلاً به دلیل وارونگی هوا بود و ما می توانستیم با یک ساعت و نیم خاموشی در تهران آلودگی هوا نداشته باشیم.

وی با بیان اینکه دیگران برای محیط زیست تصمیم می گیرند، اضافه نمود: برای جبران 5 هزار مگاوات کسری باید دو تا سه ساعت خاموشی داشته باشیم.

کلانتری با اشاره به اینکه آلودگی ناشی از ازن جدید است، گفت:، ولی وقتی شاخص های جدید از سوی سازمان بهداشت جهانی آمد محیط زیست هم اعمال کرد.

رئیس سازمان محیط زیست با بیان اینکه در حال حاضر، 800 پمپ بنزین طرح کهاب (کاهش، هدایت، انتقال و بازیافت بخار بنزین) را پیاده کرده اند، گفت: در سال 92 سوخت استاندارد نداشتیم و اکنون بیش از 120 میلیون لیتر سوخت استاندارد تولید می شود و سوخت کمتر از یورو 4 نداریم.

کلانتری ادامه داد: استاندارد های صنعت خودرو به سرعت سوخت تغییر نکرده است و وزارت صنعت هم به تازگی دبه درآورده است و می گوید، امکان تولید یورو 6 نداریم.

وی درباره هزینه کرد 450 میلیون دلار یورو اعتبار برای مقابله با گرد و غبار گفت: درباره گرد و غبار خارجی کاری از دستمان ساخته نیست و درباره منشأ داخلی مراکز را شناسایی کردیم و تعیین شد، 30 میلیون هکتار یعنی نزدیک 18 درصد وسعت کشور گرد و غبار خیز است و با توجه به جمعیت در معرض تهدید با اولویت تجمع جمعیتی، برنامه ریزی کرده ایم.

کلانتری اضافه نمود: تقریباً خوزستان گرد و غبار های 10 یا 5 سال پیش را ندارد و آلایندگی و غبار از خارج کشور وارد می شود.

رئیس سازمان محیط زیست تاکید کرد: 450 میلیون دلار بخشی از اولویت ها را تأمین کرده است و باید معادل این عدد بازهم تخصیص داده شود، اما بهترین راه چاره قرق کردن مناطق است، چون خسارتی که چرای مفرط به کشور زده خیلی بیشتر است.

وی اضافه نمود: اگر ارزش ذاتی خاک را کنار بگذاریم، جا به جایی خاک های فرسوده شده و برگرداندن به جای اصلی سالیان سال زمان می برد.

کلانتری با اشاره به اینکه کل تولیدات گوشت ما از سوی عشایر 200 میلیون دلار است، ابراز داشت: اینکه به دنبال تولید به هرقیمتی باشیم تصمیم گیری احساسی است و باید به منبع تولید گرد و غبار برسیم.

وی گفت: بزرگترین عامل گرد و غبار چرای مفرط و خشکسالی است. در محیط زیست هیچ مساله محرمانه ای نداریم و حتی درباره تأخیر در ارزیابی ها به مدیران گفتم اگر اطلاعات ارائه نشود سر کار نیایند.

منبع: جام جم آنلاین

به "تولید 120 میلیون لیتر سوخت استاندارد در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تولید 120 میلیون لیتر سوخت استاندارد در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید