تاکید رئیس جمهور عراق بر همکاری بین المللی برای کاهش تنش های منطقه

به گزارش وبلاگ اریکه، رئیس جمهوری عراق امروز بر تداوم همکاری بین المللی برای مبارزه با تروریسم و کاهش تنش های منطقه ای تاکید کرد.

تاکید رئیس جمهور عراق بر همکاری بین المللی برای کاهش تنش های منطقه

برهم صالح رئیس جمهوری عراق امروز در جریان دیدار جان لوریمر مشاور وزارت دفاع و استفان هیکی سفیر انگلیس در عراق با وی در کاخ السلام بغداد، بر لزوم تداوم همکاری برای مبارزه با تروریسم تاکید کرد.

در بیانیه دفتر اطلاع رسانی ریاست جمهوری عراق آمده است: در این دیدار روابط عراق و انگلیس و اهمیت تقویت آن در همه سطوح و همکاری در زمینه های نظامی و امنیتی درخصوص آموزش و مسلح کردن نیروهای امنیتی عراق و همکاری در مقابله با تروریسم بررسی شد.

برهم صالح در این دیدار گفت: جنگ علیه تروریسم همچنان پابرجاست و همیاری بین المللی در ادامه نبرد علیه گروههای تروریستی به عنوان خطری فرامرزی و تهدید کننده همگان ضروری است.

وی اضافه کرد: نیروهای امنیتی عراق توانستند گروه تروریستی داعش را شکست دهند اما برخی هسته های آن هر از چند گاهی در تلاش برای تهدید امنیت و ثبات شهروندان در برخی از شهرها و روستاها هستند.

رئیس جمهوری عراق شرح داد: دستگاههای امنیتی با هماهنگی ائتلاف بین المللی به تعقیب تروریست ها برای جلوگیری از رسیدن به اهدافشان ادامه می دهند.

براساس این بیانیه، برهم صالح همچین بر اهمیت کاهش شدت تنش ها در منطقه و مسدود کردن راه گروههای تروریستی افراطی که از خلاءها و بحران ها برای تهدید صلح و امنیت اجتماعی سوء استفاده می کنند، تاکید کرد.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: رئیس جمهور عراق در این دیدار بر لزوم تلاش برای تقویت فرصت های توسعه و شکوفایی از طریق هماهنگی و کار مشترک و اینکه عراق محوری در راستای تقویت امنیت و ثبات باشد و نیز احترام به حاکمیت عراق و سرزمین آن و اینکه عراق عرصه تسویه حساب ها نباشد، تاکید کرد.

براساس این بیانیه، مشاور وزارت دفاع انگلیس نیز طرح های رئیس جمهور عراق را تایید و بر اهمیت همکاری برای مبارزه با تروریسم تاکید کرد.

وی همچنین بر التزام کشورش به حمایت آموزشی و تسلیحاتی نیروهای امنیتی عراق و تحقق امنیت و ثبات در عراق تاکید کرد.

این دیدار در سایه تصمیم دولت آمریکا برای کاهش نیروهایش در عراق صورت گرفت. سرپرست وزارت دفاع آمریکا سه شنبه شب با اعلام کاهش حضور نظامیان آمریکایی در افغانستان و عراق گفت که تا پانزدهم ماه ژانویه (26 دی ماه)، شمار نیروهای آمریکایی در هر یک از این دو کشور به 2 هزار و 500 نفر خواهد رسید.

پیش از این ائتلاف بین المللی موسوم به ضد داعش شمار کل نیروهای آمریکایی در خاک عراق را سه هزار نفر اعلام کرده بود.

نیروهای اشغالگر آمریکا در چند پایگاه در مناطق مختلف عراق مستقر هستند که بزرگترین پایگاه آنها عین الاسد در استان الانبار در غرب این کشور است.

مجلس عراق پیش تر با صدور مصوبه ای بر لزوم خروج نیروهای بیگانه از خاک این کشور تاکید کرده است.

مردم عراق در مناسبت های مختلف مخالفت خود را با اشغالگری آمریکا اعلام داشته اند.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "تاکید رئیس جمهور عراق بر همکاری بین المللی برای کاهش تنش های منطقه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید رئیس جمهور عراق بر همکاری بین المللی برای کاهش تنش های منطقه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید