انتخاب سخت یحیی بعد از درخشش وحید امیری

به گزارش وبلاگ اریکه، ابتلای سعید آقایی به کرونا پیش از سفر پرسپولیس به هند، خبر نگران کننده ای برای پرسپولیسی ها بود. به خصوص که علی شجاعی ذخیره او در طول فصل، زیاد فرصت بازی نداشت و تجربه بازی در شرایط سخت را پیدا نکرد. با آغاز لیگ قهرمانان، گل محمدی در تصمیمی غافلگیر کننده وحید امیری را به پست دفاع چپ فرستاد و زوج او در کنار مهدی ترابی، حسابی حریفان پرسپولیس را آزار داد. موضوعی که باعث شده پس از بازگشت پرسپولیس، یحیی کار سختی برای انتخاب مدافع چپ تیمش داشته باشد.

انتخاب سخت یحیی بعد از درخشش وحید امیری

وحید امیری در هر شرایطی، احتمالا بازیکن فیکس پرسپولیس خواهد بود. رفتن او به پست دفاع چپ اما، می تواند دست یحیی را برای انتخاب خط هافبک باز بگذارد. در صورت استفاده از امیری در خط هافبک، او و ترابی دو وینگر پرسپولیس خواهند بود و مغانلو و آل کثیر، خط حمله را تشکیل می دهند. ممکن است به جای یک نفر از آن ها، امید عالیشاه بازی کند. با رفتن امیری به خط دفاع، اما یک جای خالی در خط هافبک ایجاد می گردد. جایی که پهلوان یا عالیشاه می توانند در آن به میدان بروند و خلاقیت تیم، با حضور همزمان آن ها در کنار امیری بیشتر خواهد شد.

نگرانی عظیم اما شاید، خصوصیات دفاعی امیری است. هرچند امیری در بازی های ابتدایی لیگ قهرمانان آسیا، آمار دفاعی بسیار خوبی داشت و نفوذ های پرتعدادی، از سمت او انجام نشد. در بازی های آخر، اما مدافعان پرسپولیس کمی آسیب پذیر نشان دادند. ضمن اینکه حریفان آن ها، تفاوت کیفیت زیادی با سرخپوشان ایران داشتند. دو بازی آینده پرسپولیس در لیگ برتر، با سپاهان و استقلال رقبای اصلی این تیم در راه قهرمانی است. سپاهان این فصل آمار هجومی فوق العاده ای دارد و استقلال مجیدی هم در لیگ قهرمانان آسیا نشان داد چقدر راحت گل می زند. حالا یحیی باید تصمیم بگیرد با چه ترکیبی می خواهد به لیگ برتر برگردد. فرم بسیار هجومی تیمش با امیری و نعمتی در خط دفاع را حفظ کند یا برای محکم تر کردن دفاع، دوباره آقایی را پست تخصصی برگرداند.

فوتبال 360

منبع: فرارو

به "انتخاب سخت یحیی بعد از درخشش وحید امیری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخاب سخت یحیی بعد از درخشش وحید امیری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید