اتفاقی که بعد از 5 سال و 5 ماه برای تیم ملی فوتبال ایران افتاد

به گزارش وبلاگ اریکه، شکست تیم ملی ایران برابر عراق آن هم درست بلافاصله پس از شکست مقابل بحرین، نه تنها صعود از مرحله مقدماتی انتخابی جام جهانی 2022 را به اما و اگر کشید، بلکه باعث شد تیم ملی ایران بعد 5 سال و 4 ماه و 19 روز، بار دیگر دو شکست متوالی در دو بازی را تجربه کند.

اتفاقی که بعد از 5 سال و 5 ماه برای تیم ملی فوتبال ایران افتاد

تیم ملی فوتبال ایران سالهای نسبتا طولانی بود که به نباختن و سخت باختن عادت نموده بود و به ندرت پیش می آمد که شکستهای پشت سر هم را تجربه کند. آخرین باری که تیم ملی ایران در دو بازی متوالی بازنده شد، به جام جهانی 2014 آفریقای جنوبی باز می شود.

در جام جهانی 2014 افریقای جنوبی تیم ملی ایران با نیجریه، آرژانتین و بوسنی و هرزگوین همگروه بود و بعد از تساوی بدون گل در اولین بازی مقابل نیجریه، در بازی دوم به سختی و با گل لحظات انتهای لیونل مسی مقابل آرژانتین تن به شکست خفیف یک بر صفر داد و در آخرین بازی با نتیجه 3 بر یک مقابل بوسنی و هرزگوین بازنده شد تا این آخرین باری باشد که تیم ملی ایران در دو بازی متوالی بازنده شده باشد.

ملی پوشان کشورمان از آن بازی به بعد که در روز 4/تیر/1393 انجام شد، بیش از 50 بار در مسابقات رسمی و محبت آمیز مختلف به میدان رفتند و هیچگاه پیش نیامد که در دو بازی پشت سر هم شکست بخورد.

دو شکست متوالی مقابل بحرین و عراق در واقع اتفاقی بود که بعد گذشت بیش از 5 سال و 4 ماه، بار دیگر برای تیم ملی ایران روی داد.

این دو شکست باعث شد تا تیم ایران در گروهی که متشکل از ایران، بحرین، عراق، کامبوج و هنگ کنگ است، در انتها دور رفت بازیها پایین تر از عراق و بحرین در رده سوم قرار گیرد و تا حدودی صعود از این گروه با اما و اگر روبرو باشد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اتفاقی که بعد از 5 سال و 5 ماه برای تیم ملی فوتبال ایران افتاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتفاقی که بعد از 5 سال و 5 ماه برای تیم ملی فوتبال ایران افتاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید