ابلاغ یک هزار میلیارد تومان اعتبار طرح آبرسانی غدیر به خوزستان

به گزارش وبلاگ اریکه، خبرنگاران/خوزستان استاندار خوزستان گفت: قرار است یک هزار میلیارد تومان اعتبارات طرح غدیر امروز (دوشنبه) به استان ابلاغ گردد.

ابلاغ یک هزار میلیارد تومان اعتبار طرح آبرسانی غدیر به خوزستان

صادق خلیلیان در جلسه آنالیز آخرین شرایط طرح های آبرسانی به شهرهای خوزستان که شامگاه 28 شهریورماه در اهواز برگزار گردید، اظهار کرد: در خوزستان 7 طرح آبرسانی داریم که بزرگترین طرح، طرح آبرسانی غدیر است که تقریبا 52 درصد از جمعیت خوزستان را تحت پوشش قرار می دهد.

به گزارش وبلاگ اریکه، وی اضافه کرد: مجموعا این 7 طرح آبرسانی در افق پیش بینی شده، آب با کیفیت 8 میلیون نفر را فراهم می نمایند و بخش عمده ای از این 7 طرح آبرسانی در یک زمان بندی 5 ساله باید به اتمام برسند.

استاندار خوزستان توضیح داد: طرح غدیر به علت اینکه بخشی از آن مورد بهره برداری قرار گرفته است، می توانیم با سرعت بیشتری آن را پیش ببریم و اکنون در اولویت است.

خلیلیان اسم کرد: قرار است یک هزار میلیارد تومان اعتبارات طرح غدیر امروز (دوشنبه) به استان ابلاغ گردد تا بتوانیم بخشی از لوله تکمیلی انتقال آب از دز به کرخه را اجرایی کنیم تا کیفیت آب طرح غدیر ارتقا پیدا کند.

وی ادامه داد: بخشی از این اعتبارات اعتبارات دولتی، بخشی از آن از صندوق توسعه ملی و بخشی از محل فاینانس داخلی تامین خواهد شد.

استاندار خوزستان گفت: قرار است برای فاینانس داخلی، بانک ها در جلسه ای مشترک نسبت به تامین این اعتبار اقدام نمایند تا بتوانیم با سرعت بیشتری طرح را به اتمام برسانیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ابلاغ یک هزار میلیارد تومان اعتبار طرح آبرسانی غدیر به خوزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابلاغ یک هزار میلیارد تومان اعتبار طرح آبرسانی غدیر به خوزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید