آیا بلیت سینما نیم بها می گردد؟

به گزارش وبلاگ اریکه، حالا که قرار است سینماهای سراسر کشور از روز نخست تیرماه دوباره بازگشایی شوند مدیران سینمایی همه کوشش خود را می نمایند تا استقبال از فیلم های هنر هفتم با قدرت شروع گردد.

آیا بلیت سینما نیم بها می گردد؟

به گزارش ایرنا، هفته گذشته بود که دکتر حسن روحانی رئیس جمهور در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام نمود که سینماهای سراسر کشور به شرط حضور 50 درصد ظرفیت سالن ها و رعایت کامل پروتکل ها می توانند از ابتدای تیرماه فعالیت خود را شروع نمایند.

پس از این اطلاعیه، سازمان سینمایی هم اعلام نمود برای اطمینان مردم به منظور حفظ سلامتشان مواد شوینده و ضدعفونی نماینده برای همه سینماها در نظر گرفته است.

هم زمان با اعلام این خبرها، سید محمدمهدی طباطبایی نژاد معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی نیز از احتمال در نظرگیری بعضی مکانیزم های تشویقی برای استقبال مردم از بازگشایی سینماها خبر داده بود.

حالا تنها چند روز به بازگشایی سینماها باقی مانده است و همچنان برآورد ها درباره اینکه آیا واقعا در این شرایط از سینماها استقبال خواهد شد یا خیر؟ تردیدهای وجود دارد.

اما تردیدها تنها به اینجا هم ختم نمی گردد و همچنان سر اینکه کدام فیلم اکران خواهد شد نیز بحث های بسیاری وجود دارد و هر روز بعضی آثار اعلام آمادگی برای اکران می نمایند بعضی هم که باید اکران شوند همچنان مقاومت برای نمایش داده نشدن، می نمایند.

اما این روزها خبرهای جدید هم می رسد مثلا اینکه علی سرتیپی رییس کانون پخش نمایندگان گفته که برای دعوت بیشتر مردم به سینماها طرح بلیت نیم بها به مدت سه روز از زمان بازگشایی سالن های سینما اجرا خواهد شد.

همچنین اخباری هم از توافق پخش نمایندگان و سینماداران منتشر شده است که، سینماها در روزهای اول، دوم و سوم تیر به ارائه بلیت های نیم ها می پردازند تا بابی برای آشتی دوباره مردم با سینماها گردد.

البته پس از اینکه دو خبرگزاری رسمی نیم بها شدن بلیت سینماها را اعلام نمودند، محمد قاصداشرفی، رئیس انجمن سینماداران ضمن اظهار بی اطلاعی از خبر نیم بها شدن بلیط سینما، گفته که از توافقاتی که برای سینما بدون هماهنگی می گیرند، گلایه مندام.

حالا باید ماند و دید که آیا بعد از بازگشایی سینماها واقعا بلیت سینما هم نیم بها خواهد شد و اینکه این خبرها موثق است و اظهار گلایه رئیس انجمن سینماداران فقط در همین حد گلایه باقی خواهد ماند یا اتفاق دیگری خواهد افتاد.

با از سرگیری فعالیت سینماهای سراسر کشور احتمالا اکران دو فیلم شنای پروانه ساخته محمد کارت و خوب، بد، جلف؛ ارتش سری ساخته پیمان قاسم خانی بیشتر از دیگر آثار است اما حالا باید ماند و دید که در نهایت کدام فیلم ها از ابتدای تیرماه اکران خواهد شد و اینکه آیا مخاطبان از سینماها استقبال خواهند کرد یا خیر؟

منبع: فرارو

به "آیا بلیت سینما نیم بها می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا بلیت سینما نیم بها می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید