آموزش تعمیر درب یخچال فریزر و لاستیک دور درب

به گزارش وبلاگ اریکه، یخچال فریزر زمانی درست کار می نماید که درب آن درست چفت گردد. اگر درب درست بسته نگردد هوای سرد خارج و هوای گرم وارد خواهد شد که این به نوبه خود مسائل دیگری را ایجاد می نماید. در این مطلب تمامی مواردی که به درب مربوط می گردد را آنالیز و شرح می دهیم.

آموزش تعمیر درب یخچال فریزر و لاستیک دور درب

از این هدایت بهره ببرید تا مشکل را رفع کنید. منبع مقاله

واشر درب یخچال و فریزر (گسگت)

واشر درب از جنس لاستیک نرم ساخته می گردد که این مرور زمان و استفاده و حتی عدم استفاده مرتب باعث خشک شدن آن می گردد و در نتیجه ممکن است در جاهایی درب به خوبی بسته نگردد و روزنه ای بماند. اگر آب بندی درب معیوب باشد، رطوبت بیشتری از هوا وارد یخچال خواهد شد. گاهی مواقع ممکن است رطوب وارد شده آنقدر زیاد باشد که سیستم دیفراست هم نتواند آن را از بین ببرد (در مناطق با رطوب زیاد). در این حالت رطوب در اطراف درب قابل مشاهده خواهد بود. پس اگر رطوبی اطراف درب مشاهده شد باید واشر آنالیز و در صورت احتیاج تعویض گردد. برای امتحان خوب بسته شدن درب می توانید یک کاغذ را واشر درب و یخچال قرار داده و درب را ببینید بعد از بست شدن درب کاغذ را بیرون بکشید اگر کاغذ به راحتی بیرون آمد یعنی واشر خاصیت خود را از دست داده و باید عوض گردد.

مجموعه درب دیسپنسر یا کیت فلاپر و درب یخ

در یخچال هایی که دارای یخ ساز هستند، در قسمت تحویل یخ هم یک دریچه قرار گرفته است. هنگامی که از یخچال یخ می خواهید، دریچه دیسپنسر یخ باز می گردد تا یخ از قسمت یخ ساز رها گردد. درب یا فلپر دارای یک فنر و لاستیک فومی یا وینیلی است تا از ورود هوای اتاق به داخل یخچال جلوگیری کند. اگر در این قسمت یا در قسمت ظرف یخ رطوبتی مشاهده کردید، یعنی این دریچه به خوبی بسته نمی گردد. دریچه فلاپر دارای لولا بوده و با یک سیم پیچ باز می گردد و توسط فنر بسته می گردد. همچنین دارای یک دمپر است تا دریچه آرام بسته گردد تا از گیر کردن تکه یخ در این قسمت جلوگیری گردد.

برای آنالیز این قسمت باید قاب دیسپنسر را در آورید و عمل کرد را آنالیز کنید. لولا درب، آب بندی و مکانیسم میله که لولای دریچه در آن قرار گرفته، فنر، سیم پیچ و اتصالات و دامپر را تست کنید. دریچه باید آزادانه باز و بسته گردد و هیچ مانعی نباشد. قطعات معیوب را عوض کنید.

کیت دندانه بستن درب

در بعضی مدل های یخچال های ساید بای ساید، یک کیت دندانه ای در قسمت لولا درب قرار گرفته است که به بسته شدن درب یاری می نماید. دندانه ها از جنس پلاستیک سخت یا نایلون ساخته شده اند و شانه های شیب داری دارند که روی هم جفت می شوند. یکی از دندانه های زیر درب و دیگری در قسمت بالا لولا قرار گرفته است. وقتی درب باز می گردد، دندانه درب روی دندانه لولا به بالا می چرخد و درب را کمی بالا می برد دندانه دیگری درب را در شرایط باز نگه می دارد. وقتی درب بسته می گردد، وزن در به محور نیرویی وارد می نماید تا بسته شده و دندانه ها روی هم جفت شوند. اگر هر کدام از این دندانه ها شکسته باشد درب خوب بسته نخواهد شد و در نتیجه هوای گرم وارد یخچال می گردد.

لولا و یاتاقان درب

درب یخچال و فریزر روی لولا می چرخند. لولاها به صورت یاتاقان عمل می نمایند و درب ها به راحتی روی آن می چرخند. اگر لولاها ساییده شده یا روان نماینده شان خشک شده باشد، ممکن است از بسته شدن کامل درب ها جلوگیری گردد. اگر لولا و یاتاقان ایراد داشته باشد هنگام باز و بستن درب صدای نویز گوش خراشی شنیده خواهد شد. لولاهای پوسیده را تعویض کنید و آن ها را با روغن خوراکی، روغن کاری کنید.

منبع: چمدان

به "آموزش تعمیر درب یخچال فریزر و لاستیک دور درب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش تعمیر درب یخچال فریزر و لاستیک دور درب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید