آمریکا احتملا به دلیل ویروس کرونا اجلاس آ سه آن را برگزار نمی کند

به گزارش وبلاگ اریکه، بعضی منابع دیپلماتیک از احتمال لغو اجلاس سران آسه آن در شهر لاس وگاس در آمریکا به دلیل ترس از شیوع ویروس کرونا خبر دادند.

آمریکا احتملا به دلیل ویروس کرونا اجلاس آ سه آن را برگزار نمی کند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ اریکه، سفارت کامبوج در واشنگتن از احتمال عدم برگزاری اجلاس سران آ سه آن در آمریکا به دلیل شیوع ویروس کرونا اطلاع داد.

به نوشته روزنامه فنوم پن پست سخنگوی وزارت خارجه کامبوج روز شنبه گفت که سفارت این کشور در واشنگتن این موضوع را به اطلاع کامبوج رسانده، اما هنوز مقامات آمریکایی به طور رسمی به این مسئله اشاره ای نکرده اند. سخنگوی وزارت خارجه کامبوج نیز به احتمال تاخیر در برگزاری این اجلاس که قرار است به میزبانی آمریکا برگزار گردد اشاره نمود.

این در حالی است که شبکه خبری ان بی سی نیوز آمریکا روز آدینه به نقل مقامات آگاه در دولت آمریکا گزارش داد که واشنگتن تصمیم به لغو برگزاری مراسم افتتاحیه سران کشورهای آسیایی حاضر در این نشست که قرار است در 14 مارچ (شنبه 24 اسفند) در شهر لاس وگاس برگزار گردد گرفته است.

رسانه های آمریکایی روز شنبه از ثبت اولین مورد مرگ بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جدید (کووید-19) در این کشور اطلاع دادند.

کاخ سفید تا به امروز درباره شرکت یا عدم شرکت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در جلاس آسه آن بیانیه ای صادر نکرده است.

اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا که بیشتر با نام اختصاری آسه آن شناخته می گردد، یک سازمان بین المللی سیاسی، مالی و فرهنگی در آسیای جنوب شرقی است.

ق

منبع: خبرگزاری فارس

به "آمریکا احتملا به دلیل ویروس کرونا اجلاس آ سه آن را برگزار نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا احتملا به دلیل ویروس کرونا اجلاس آ سه آن را برگزار نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید