آمار عجیب مصرف لوازم آرایش در ایران

به گزارش وبلاگ اریکه، رئیس سازمان غذا و دارو گفت: اقلام آرایشی، یکی از پایه های مهم سلامت محور به شمار می رود که خیلی از افراد جامعه از آنها استفاده می کنند اما میزان مصرف این اقلام در جامعه ایران 2،5 برابر میانگین جهانی است.

آمار عجیب مصرف لوازم آرایش در ایران

به گزارش وبلاگ اریکه به نقل از فارس، محمدرضا شانه ساز با بیان اینکه به عقیده برخی از افراد بالا بودن میزان مصرف لوازم آرایشی در کشور یک نقطه ضعف به شمار می رود، گفت: ما باید به این موضوع توجه کنیم که از بعد فرهنگی ، مذهبی و سنتی مصرف لوازم آرایش در کشور ما ریشه قدیمی دارد و حتی در آموزش های دینی می بینیم که پیامبر اسلام(ص) بخش مهمی از هزینه های زندگی خود را برای خریدن عطر اختصاص می داد.

وی با بیان اینکه طی سال های گذشته توجه کافی به بحث تولید داخل در حوزه لوازم آرایشی و بهداشتی صورت نگرفته بود، گفت: ما تمام تلاش خود را برای تولید داخل به کار گرفتیم و خوشبختانه در حال حاضر تجاری که زمانی واردکننده این محصولات بودند به سمت تولید و انتقال تکنولوژی پیش رفته اند.

شانه ساز بیان نمود: در حال حاضر چالش اصلی کشور در حوزه آرایشی و بهداشتی قاچاق این کالاها است. به دلیل اینکه این موضوع از بعد اقتصادی و سلامت به کشور آسیب می زند.

وی با بیان اینکه محصولات آرایشی به دلیل اینکه در طولانی مدت مصرف می شوند، باید از کیفیت و تایید سلامت لازم برخوردار باشند، گفت: اگر سلامت این محصولات توسط مراجع رسمی تایید نشده باشد، می توانند آسیب جدی به سلامت مردم وارد کنند.

رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به همکاری این سازمان با وزارت صمت برای حمایت از تولید داخل توضیح داد: وقتی تولید این محصولات در کشور انجام شود، نظارت بر آنها راحت تر خواهد بود و ما می توانیم از ورود مسئولان فنی در کارخانه های تولیدی برای انجام نظارت و بازرسی ها استفاده کنیم.

شانه ساز با بیان اینکه در سال گذشته تلاش زیادی برای رونق تولید محصولات آرایشی و بهداشتی در داخل کشور انجام شد، گفت: در این زمینه ما اقدام به نصب برچسب اصالت کالا برای این محصولات کردیم که نیاز است در این زمینه اطلاع رسانی بیشتری صورت گیرد تا از این طریق بتوانیم از ورود محصولات قاچاق و تقلبی به کشور پیشگیری کنیم.

وی با بیان اینکه سهم قاچاق لوازم آرایشی و بهداشتی در کشور 1.6 میلیارد دلار تخمین زده می شود، گفت: ما باید تلاش کنیم با رونق تولید داخل، قاچاق را کاهش دهیم که در این راستا تسهیلات ویژه ای را برای تولیدکنندگان در نظر گرفته ایم و تلاش کرده ایم صدور مجوزهای تولید با کمک انجمن ها انجام شود.

رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه ایرانیان 2.5 برابر میانگین جهانی لوازم آرایشی مصرف می کنند، گفت: ما باید از این فرصت در زمینه اشتغال، تولید و صادرات استفاده کنیم و سلامت محصولات آرایشی را از لحاظ آلاینده ها و فلزات سنگین در نظر داشته باشیم تا علاوه بر تولید سلامت مردم نیز حفظ شود.

منبع: همشهری آنلاین

به "آمار عجیب مصرف لوازم آرایش در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار عجیب مصرف لوازم آرایش در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید