آرژانیتن: مورالس می تواند بیانیه سیاسی صادر کند

به گزارش وبلاگ اریکه، پس از حضور رئیس جمهور سابق بولیوی در آرژانتین، یکی از مقامات ارشد این کشور گفت که مورالس می تواند در آرژانتین بیانیه سیاسی صادر کند.

آرژانیتن: مورالس می تواند بیانیه سیاسی صادر کند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ اریکه، سانتیاگو کافیرو دبیر کابینه آرژانتین روز یکشنبه گفت که به اوو مورالس رئیس جمهور سابق بولیوی که روز پنجشنبه وارد آرژانتین شده و به وی پناهندگی داده شده، اجازه داده خواهد شد تا در مدت اقامت خود بیانیه های سیاسی صادر کند.

کافیرو که با روزنامه لا ناسیون مصاحبه می کرد، گفت: پناهندگان در زمینه آزادی بیان از همان حقوقی برخوردار هستند که شهروندان آرژانتینی برخوردار هستند.

کافیرو در حالی اجازه فعالیت سیاسی مورالس را صادر نموده که فلیپه سولا وزیر امور خارجه آرژانتین روز پنجشنبه گفت که وی از مورالس خواسته تا از صدور بیانیه های سیاسی در این کشور خودداری کند.

آلبرتو فرناندز رئیس جمهور آرژانتین که روز سه شنبه مراسم تحلیف خود را برگزار کرد گفته بود که از حضور مورالس در این کشور استقبال می نماید.

مورالس اخیر در پیامی در توئیتر نوشته بود که وی درصدد یاری به راهبرد حزب خود برای انتخابات آینده است.

جنینه آنز رئیس جمهور موقت بولیوی نیز روز گذشته (شنبه) هشدار داد که دولت بولیوی ظرف چند روز آینده علیه اوو مورالس حکم بازداشت صادر خواهد نمود.

اواخر آبان ماه، مورالس که از سوی کمیسیون انتخابات بولیوی برنده انتخابات ریاست جمهوری این کشور در ماه اکتبر اعلام شده بود، پس از اعتراضات خشونت آمیز مخالفان و اتهامات آنها علیه وی از سمتش کناره گیری کرد.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "آرژانیتن: مورالس می تواند بیانیه سیاسی صادر کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آرژانیتن: مورالس می تواند بیانیه سیاسی صادر کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید